Českobudějovický rodák Pavel Šporcl vystoupí v jihočeské Kaplici

Pavel Šporcl, médii označovaný jako náš nejznámější houslista současnosti, odehraje 19. srpna 2020 koncertní program Gipsy Fire v malebné Kaplici. Bude to první z pouhých dvou koncertů s cikánskou cimbálovou Gipsy Way Ensemble, které letos houslista na jihu Čech zahraje.

Jsem Jihočech a rád to zdůrazňuji, proto jsem nabídku zahrát opět po dlouhých 12 letech v tomto krásném městě přijal s nadšením“, řekl Šporcl. „Druhý a poslední koncert s tímto programem bude až na podzim v Písku“, dodal.

Místostarosta Libor Lukš chystaný koncert okomentoval slovy: „Jsme moc rádi, že tak světoznámý umělec, jakým Pavel Šporcl bezesporu je, nezapomíná ani na fanoušky v menších městech. I tady se nám jeho hudba a umění líbí“, dodal.

Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mj. i titulní skladby Gipsy Fire.

S cikánskou cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více než 400 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, USA a provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu.

Řadou technicky extrémních skladeb z „cikánského“ repertoáru prolínají chytlavé i melancholické filmové melodie, a nádherná Piazzollova modlitba Ave Maria, při níž se tají dech. Pavel i kapela hrají jako o život a podle průvodních reakcí publika se zdá, že by si koncert rovnou dali ještě jednou.

Gipsy Fire – gejzír nespoutané energie a strhující virtuozity, pohlazení čisté krásy.

Koncert pořádaný ve spolupráci s městem Kaplice se uskuteční 19. srpna 2020 od 20 hodin v kulturním domě. Vstupenky na www.ikaplice.cz, další informace na https://www.facebook.com/pavelsporcl nebo na https://www.facebook.com/sporclarts.

Foto: archiv P. Šporcla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.