Sladký závěr léta v srdci Prahy

Vychutnejte si naplno sezónu babího léta v dezertech cukrárny Cafe La Torta. Tato rodinná provozovna v samém centru Prahy připravila dorty, zákusky, palačinky či zmrzlinu plné chutí ořechů, švestek a ostružin.

 Cukrárna Cafe La Torta sídlící v Melantrichově ulici v Praze připravuje sladká potěšení pro své zákazníky již více než 25 let. Zakládá si nejen na tradici cukrářského řemesla a kvalitních surovinách z celého světa, ale také na jedinečném snoubení chutí. Využívá aktuálního ročního období a surovin, které jsou pro dané období typické. Na sklonku léta se tak nabídka rozšíří o dezerty s vlašskými či lískovými ořechy a šťavnatým ovocem v podobě švestek nebo ostružin. To vše doplněno o tradiční cukrářské skvosty jako je vanilka, čokoláda či karamel.

Vyzkoušet můžete například velmi jemné krémy, ať už vanilkovou mousse „Popelku“ nebo ve variaci oříškovo-čokoládové mousse „Oříšek“. Sáhnout můžete také po tartaletce s karamelizovanými švestkami a vlašskými ořechy v medové krustě. Poslední teplé dny je ideální využít k degustaci zmrzliny. Vybírat můžete mezi karamelovou se švestkami nebo pak sáhnout po jakékoliv další z široké nabídky více než 15 druhů a vychutnat si ji spolu s podzimní palačinkou plnou švestek, medových vlašských ořechů a přelitou vanilkovou omáčkou.

Až se vydáte na procházku prosluněnými ulicemi starobylé Prahy, nezapomeňte se stavit v Cafe la Torta a přivítat babí léto stylovými dezerty. Cukrárnu najdete jen pár kroků od Staroměstského náměstí, v gotickém domě U zlaté konvice (Melantrichova 20, Praha 1).

Dezerty babího léta:
Palačinka s karamelizovanými švestkami, vlašské ořechy v medové krustě, vanilková omáčka a zmrzlina
Tartaletka: Se žloutkovým krémem, karamelizované švestky, vlašské ořechy v medové krustě
Merlin: Vanilkový krém, švestkové želé, karamelizované švestky, oříšky, ostružiny
Popelka: Lehký žloutkový mousse s vanilkou, oříšková náplň, čokoláda, oříšky
Oříšek: Jemný mousse z lískových oříšků a praliné, čokoláda
Karamelová zmrzlina se švestkami a karamelizovanými ořechy

Zdroj a foto: Cafe la Torta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.