Kombucha s acerolou a zázvorem

Český výrobce přírodních potravin NATU představuje říznou, hluboce osvěžující novinku. Kombucha značky VIGO kombinuje několik sil, které se protínají v půvabné lahvičce do vyvážené chuti i účinků na člověka. Hlavní hvězdou je samotná kombucha, která k nám doputovala z východní Asie, kde si už dávno vybudovala renomé nezbytného společníka všech vyznavačů zdravého životního stylu.

Kombucha je v tomto případě doplněna superpotravinami acerolou z amazonského deštného pralesa a zázvorem z Indie. Výsledkem je ovocnější lehce kořeněná chuť a nutričně bohatší nápoj. Novinka v repertoáru NATU potěší každého, kdo má rád intenzivní chuť s jednoznačným pocitem něčeho výjimečného.

“Řada longbrew se fermentuje deset dní. Na konci čeká osvěžující lehce šumivý, ne příliš sladký nápoj. Kombucha má nezaměnitelnou chuť a v kombinaci se zázvorem a acerolou je příjemné jen si pohrávat s nuancemi zajímavých chutí,” doporučuje Kamila, šéfka týmu NATU.

Kombucha má velmi zajímavý příběh. Vše vychází ze slazeného zeleného nebo černého čaje, do kterého se přidají kombuchové kultury. Následuje fermentace, kdy se tyto kultury nechají působit po dobu sedmi až deseti dnů. Tato fáze je klíčová pro výslednou chuť. Čím je delší, tím získá nápoj intenzivnější chuť.

Přesný čas a poměr ingrediencí tohoto symbiotického útvaru si nechává každý výrobce pro sebe. Je to výsledek bádání, který se střeží jako vzácné tajemství. Prozradit lze to, že ve VIGO kombuchách najdete kombinaci octových bakterií (zejména Gluconacetobacter a bakterie rodu Lactobacillus) a dále kvasinkové kultury (rod Saccharomyces).

Ve východní Asii dostala kombucha řadu přívlastků. V Japonsku se o ní vedou záznamy z období kolem roku 400 našeho letopočtu. Číňané ji zase uctívají jako božský dar. Evropané ji nyní mohou oceňovat v několika vyladěných variantách.

Pro ty, kdo chtějí zkoumat další originální příchutě, nabízí NATU vedle aceroly a zázvoru ještě jednu, osvěžující alternativu – s okurkou a koriandrem.

Zdroj a foto: www.natu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.