Všichni jsme jeden tým – přehlídka složek IZS v Centru Černý Most

První zářijová sobota bude v Centru Černý Most patřit těm, kteří dennodenně dohlížejí na naše bezpečí a jsou připraveni zasáhnout, kdykoliv si to situace žádá. Rozhodně je nepřehlédnete, na venkovním prostranství před západním vstupem do Centra a na Central Plaza se to celý den bude hemžit reflexními obleky i těžkou technikou. Zveme vás na den IZS: Všichni jsme jeden tým.

Víte, kdy jsou do akce povolání příslušníci Vodní a potápěčské záchranné služby a jak vypadá jejich pracovní den? Co všechno musí na povel zvládnout záchranářský pes? Za kolik vteřin zrychlí z 0 na 100 nejmodernější vůz BMW 745e, ve kterém dopravní policisté hlídají bezpečnost na našich dálnicích? Jakou výbavu musí mít sanitka určená pro výjezdy k zásahům ohrožujícím zdraví člověka a za jakým účelem má Policie ČR ve své výbavě terénní čtyřkolky?

To vše a mnohem více se dozvíte v sobotu 5. září od 10 do 18 hodin v Centru Černý Most. Příslušníci základních i zvláštních složek IZS vás nechají nahlédnout pod pokličku své každodenní práce i krizových postupů.

„Kromě základních složek IZS, tedy hasičů, policistů a záchranářů, jsme pozvali i další specializované jednotky. Akce Všichni jsme jeden tým představí také práci poříčních policistů, kynologů, lékařů z Českého červeného kříže nebo záchranných potápěčů,“ vysvětluje Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Těžká technika i dynamické ukázky zásahů
Celodenní program s akčními ukázkami práce specialistů se bude odehrávat na čerstvém vzduchu v okolí Centra. Řadu činností bude možné vyzkoušet i na vlastní kůži: lékaři z Českého červeného kříže připomenou zásady první pomoci a předvedou maskování zranění, Svaz záchranných brigád kynologů provede cvičené psy náročnou překážkovou dráhou a experti z Vodní a potápěčské záchranné služby dokonce nabídnou možnost vyzkoušet si potápění s dýchacím přístrojem v nafukovacím bazénu o průměru 4 metry.

Netradičním zážitkem bude pro návštěvníky také prezentace mobilní cely pro předběžné zadržení pachatelů a ukázka vězeňského autobusu a dodávky Vězeňské služby České republiky, ve kterých jsou přepravovány stíhané osoby a trestanci.

Historické i nejmodernější kusy techniky představí Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Konkrétně policisté se pochlubí několika motorkami, čtyřkolkou, hybridním vozem BMW 745e a motorovým člunem, který slouží k zásahům na vodě.

Celý tým IZS se na vás těší v sobotu 5. září od 10.00 před západním vstupem do Centra Černý Most. Akce se bude konat za každého počasí.

Centrum Černý Most – Centrum plné zážitků

Vzpomínkové video na všechny akce, které jsme pro vás v Centrum Černý Most za poslední rok zrealizovali. Poznáte z videa alespoň 3 akce?

Zveřejnil(a) Centrum Černý Most dne Pátek 14. února 2020

Více informací o programu akce najdete na webových stránkách Centra www.centrumcernymost.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.