Nespoléhejte na slunce, zvolte tepelné čerpadlo

Při listování kalendářem to vypadá, že létu a letním bazénovým radovánkám už odzvonilo. Opak ale může být pravdou. Majitelé bazénů, kteří se rozhodli jej zastřešit a pořídit i tepelné čerpadlo, prodloužili svou koupací sezónu až do podzimu. Nemusí se tak spoléhat pouze na přízeň počasí a mohou využívat bazén od dubna až do října, bez ohledu na to, zda svítí sluníčko.

Nejefektivnějším způsobem, jak vodu v bazénu ohřát, je použití tepelného čerpadla. Čerpadlo odebírá ze vzduchu energii o nízké teplotě a pomocí komprese ji přeměňuje na teplo, které následně proniká do vody v bazénu a ohřívá ji. Současně je chlad z vody odváděn do okolí. Velkou výhodou tepelného čerpadla XHPFD je to, že funguje i obráceně – tedy v parných letních dnech dokáže vodu ochladit pro co největší osvěžení.

Ohřev funguje již od 7 °C venkovní teploty a oproti elektrickému ohřevu nabízí až o 80 % úspornější vytápění s minimálními provozními náklady. Je výkonnější než solární vytápění.

Tepelné čerpadlo inverBOOST s invertorem lze navíc regulovat dle aktuální potřeby. Nebudete tak ničím omezováni, jednoduše nastavíte čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy např. potřebujete bazén rychle vyhřát na party či po chladném období, a pak ho kdykoliv můžete přepnout do úsporného režimu a udržujete stálou teplotu vody pomocí nižšího výkonu a s nižší spotřebou energie. Tepelné čerpadlo lze navíc ovládat také prostřednictvím mobilní aplikace.

Je zajímavé pozorovat, jak se u zákazníků proměňuje představa o ideální teplotě vody. Zatímco před několika lety to bylo kolem 24 °C, dnes už se lidé chtějí koupat průměrně ve 32 °C. Tepelná čerpadla jsou velice úsporná,
a tak ani vyhřátí na tuto teplotu peněženku nezatíží. Jedná se navíc o ekologický způsob vytápění, při provozu nevznikají žádné škodlivé emise
,“ prozrazuje Jan Puchmeltr, specialista společnosti ALBIXON.

Pokud budete mít bazén i zastřešený, co na tom, že venku celý den prší a zima už o sobě dává vědět. Zaplavat si budete moci skutečně v každém počasí. Zastřešení vám ušetří finance za provoz i čas spojený s údržbou.

Zdroj a foto: www.albixon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *