Pomoc vysušené pokožce s lupénkou

Léto lupénce zpravidla prospívá, doslova blahodárný vliv na ni mívají slunce a mořská voda. Ať jste si léčebnou „kůru“ u moře letos v létě dopřáli nebo ne, bývá pokožka koncem léta vysušená či dokonce podrážděná od chloru, větru, případně soli, nebo se dokonce spálila. Na začátku podzimu, kdy zpravidla dochází ke zhoršování příznaků lupénky, si zkrátka zaslouží zvýšenou péči.

Nejste v tom sami
Pacientům s lupénkou s létem končí období remise, tj. období, kdy má nemoc mírnější nebo žádné příznaky. Na podzim a v zimě tak mohou přibýt nová ložiska lupénky, případně se stávající rozšiřují. Červené ohraničené plochy kryté bělavými šupinami se objevují na pokožce trupu i končetin, nejčastěji v oblasti nad lokty, koleny, v křížové oblasti, ale také na hlavě.

Lupénka se může objevit v jakémkoliv věku, nejpravděpodobněji ale v období dospívání a po 50. roce života. V současné době se dotýká přibližně 5–6 % populace. Na vině je dědičnost, ale také imunitní změny nebo dokonce životní styl. Protože je lupénka chronické onemocnění, není možné se tedy příznaků natrvalo zcela zbavit. Součástí boje s tímto onemocněním je úprava životního stylu, zejména dostatek spánku a eliminace stresu. Kromě toho je klíčové vypěstovat si návyk pravidelného hydratování a promašťování pokožky a nepřerušovat jej dokonce ani v době ústupu příznaků.

Přípravek na každý den? Těžké najít…
Nalezení vhodného přípravku pro každodenní použití bývá pro postižené lupénkou velmi obtížné. Použití lokálních glukokortikosteroidů nemocní vnímají, s ohledem na riziko nežádoucích účinků, až jako poslední volbu, navíc pro krátkodobé použití. Naopak při alternativě v podobě hydratačně-promašťujících kosmetických či dermokosmetických přípravků bylo výzkumy zjištěno, že až čtvrtina pacientů doporučení lékaře nedodrží. Na vině jsou negativní vlastnosti přípravků, jako je nepříjemný zápach, mastná konzistence, znečištění oděvů, ale také vysoká cena. Cena bývá klíčová i s ohledem na doporučené týdenní množství hydratačních přípravků, které umožňuje udržet projevy onemocnění pod kontrolou. U dospělých činí toto množství 250–500 g emolientu, přičemž pokožku je třeba promazávat 3x denně.

Úleva pro pacienty
Novou možností léčby lupénky, atopické dermatitidy i ekzému je řada Mediderm® německé společnosti Spreewälder Arzneimittel GmbH. Mediderm® jsou jediné zdravotnické prostředky na českém trhu napomáhající léčbě zánětlivých dermatóz. Výrobky Mediderm® zajišťují hloubkovou hydrataci pokožky, vyhlazení a zvýšení pružnosti. Omezují a zmírňují podráždění. Jako podpůrná léčba při kortikoterapii mají významný vliv např. na snížení počtu a prodloužení doby návratu příznaků lupénky nebo zkrácení doby léčby dermatitidy. Řada Mediderm® napomáhá léčbě pokožky celého těla, včetně hlavy.

Přípravky Mediderm® neobsahují SLS, parabeny, parfémy a barviva, díky jemné konzistenci se rychle vstřebávají a neznečišťují oděvy ani ložní prádlo. Léčebný charakter výrobků Mediderm® potvrdily klinické studie. Přípravky jsou dermatologicky testovány za účasti pacientů s lupénkou a atopickou dermatitidou. Mediderm® poptávejte v lékárnách a na e-shopech. Více na www.mediderm.help. Nově nás sledujte na Instagramu a Facebooku: profil MedidermHelp.

Mediderm® KRÉM: Vyživuje a vytváří ochrannou vrstvu
Pravidelným promazáváním krémem Mediderm® se pokožka trpící lupénkou, ekzémem či atopickou dermatitidou promašťuje i hydratuje. Krém pomáhá zklidnit pocit pálení či svědění, na povrchu pokožky vytváří ochrannou vrstvu. Pokožka získává měkkost a pružnost, eliminuje se nadměrné odlupování a praskání. Krém se dobře vstřebává, nezpůsobuje pocit mastnoty a neznečišťuje oděv ani ložní prádlo. Krém Mediderm® je zdravotnický prostředek s hypoalergenním složením vhodný i pro miminka, již od 1. měsíce života. Tři různé objemy: 100 g, 500 g a největší 1 kg, umožňují přizpůsobit balení přípravku aktuálním potřebám.

Mycí emulze Mediderm®: Jemně myje, nedráždí
Hydratační nepěnivá mycí emulze Mediderm byly vyvinuta speciálně pro péči o nemocnou pokožku při lupénce, ekzému a atopické dermatitidě. Jemně pokožku čistí, zároveň udržuje optimální úroveň její hydratace, nenarušuje lipidovou vrstvu, předchází nadměrnému vysoušení a odlupování pokožky. Je součástí ucelené řady napomáhající léčbě zánětlivých dermatóz. Emulze je hypoalergenní, vhodná i pro kojence. V prodeji v balení s pumpičkou o obsahu 250 g.

Šampon Mediderm® pečuje o nemocnou pokožku hlavy
Pokožka hlavy trpící lupénkou, ekzémem či atopickou dermatitidou vyžaduje mytí jemnými, nedráždivými přípravky. Mediderm® šampon je zdravotnický prostředek, který udržuje pokožku hlavy při těchto kožních onemocněních zdravou. Je kompozicí jemných mycích složek, které nezpůsobují podráždění ani vysušení kůže hlavy. Bílý ichtamol, obsažený v šamponu, předchází vzniku kožních šupin a podporuje odstraňování stávajících. Zmírňuje zarudnutí, svědění a pálení pokožky hlavy. Šampon má navíc ochranný účinek a usnadňuje také rozčesávání a styling vlasů.

Koncentrát do koupele Mediderm® hydratuje i promašťuje
Už samotná koupel v teplé vodě narušuje přirozenou ochrannou bariéru pokožky. S koncentrátem do koupele Mediderm® se ale koupel změní v léčivou. Koncentrát do koupele Mediderm je speciální přípravek s hydratačním a promašťujícím účinkem. Byl vyvinut tak, aby napomáhal léčbě zánětlivých dermatóz, s doprovodným svěděním, odlupováním a podrážděním během lupénky, ekzému a atopické dermatitidy. Přípravek dlouhodobě promašťuje, snižuje nadměrné odlupování pokožky a zmírňuje pocit stažení. Regeneruje přirozenou lipidovou vrstvu, díky tomu předchází ztrátě vody a zlepšuje hydrataci i v nejhlubších vrstvách kůže. V nabídce je v balení o objemu 275 ml.

Zdroj a foto: www.mediderm.help

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *