Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Tip na sobotní výlet: Klobáskofest v pivovaru Velké Popovice

Zpříjemněte si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se v sobotu 26. září od 10 do 17 hodin koná tradiční Klobáskofest. Přijďte ochutnat klobásky od českých řezníků a uzenářů a užijte si bohatý doprovodný program!

Na komentované prohlídky velkopopovického pivovaru se můžete vydat od 10 do 16 hodin každou půlhodinu. Dozvíte se mnoho zajímavého, například se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, jak o něj správně pečovat a samozřejmě jej také ochutnáte. Trasu zpestří degustace soutěžních klobásek na historické varně a na závěr vás čeká setkání s maskotem pivovaru – kozlem Oldou. (Vstupenky na prohlídku pivovaru doporučujeme zakoupit předem online na webu – https://kozel.colosseum.eu/kozel/list.)

Celý den zpříjemní hudební doprovod kapel Strunovrat, ŠVEJK-trio a flašinetář, ukázky dobových řemesel, jako je kovářství, keramika či košíkářství, a hlavně poctivé čepované pivo Velkopopovický Kozel. „Navštivte také Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete zakoupit čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích,“ doporučuje Eva Kršňáková, vedoucí Návštěvnického centra.

V rámci 8. ročníku Klobáskofestu proběhne představení knihy autorů Milana Hlavačky a Pavla Beka – RINGHOFFEROVÉ, RODINA, PODNIKÁNÍ. Publikaci si lze v průběhu akce zakoupit za zvýhodněnou cenu a přímo na místě nechat podepsat autory. Kniha obsahuje životní příběhy členů rodiny Ringhofferů v několika generacích, přibližuje jejich rodinné podnikání v Praze i zdejším regionu, včetně bohaté fotografické dokumentace.

Pokud si chcete výlet na Klobáskofest užít opravdu naplno, vydejte se na něj speciálním vlakem, který vyjíždí v 10.20 z pražského Hlavního nádraží. Do Velkých Popovic přijede kolem půl dvanácté a během dne bude pendlovat mezi zastávkami Strančice a Velké Popovice. Zpět do Prahy vláček vyjede v 16.30 hodin. Jízdní řád a ceník jízdného najdete na webu https://www.kozel.cz/novinky.

Pivovar Velké Popovice  
Ringhofferova 1, Velké Popovice

Zdroj a foto: www.kozel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *