Ukliďte si koupelnu pomocí nanotechnologie!

Odstranit nečistoty, umýt, usušit, vyleštit a zase znovu… Také patříte k těm, koho nebaví neustále dokola odstraňovat z umyvadla nečistoty, zaschlé kapky vody a vodní kámen? A co když vám prozradíme, že proti těmto nešvarům existuje nanotechnologie, díky níž lze mít uklizeno a čisto od Vánoc do Vánoc?

V současné době jsou kladeny na úklid interiérových povrchů stále větší nároky, které se nevyhýbají ani koupelnové sanitě,“ uvádí Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, tradičního výrobce koupelnového nábytku, a pokračuje: „A právě z těchto důvodů je k dispozici inovativní udržovací sada Dreja-Clean na bázi nano technologie, která vytváří na povrchu sanitární keramiky, ale i oken, skleněných sprchových koutů či dalších keramických a skleněných povrchů, hydrofobní vrstvu, čímž pomáhá s udržením jejich dokonalé čistoty a hygienické nezávadnosti. Vytvořený nano povlak totiž nedovoluje bakteriím a plísním jejich usazování, protože veškeré nečistoty se nabalují na kapky vody a po materiálu stékají pryč – tato vlastnost je často označována jako tzv. lotosový efekt.“ A co víc? Nejen, že se díky sadě Dreja-Clean snižuje pravidelnost, s jakou musíte povrchy čistit a udržovat, ale navíc je její výhodou dlouhotrvající efekt, který při správném nanesení vydrží klidně až 12 měsíců!

Jak na to: Tři kroky stačí!
Krok 1: Příprava prostředku
Dle návodu připravíme obsah přípravku Dreja-Clean, který vystačí minimálně na 2-3 umyvadla nebo na jeden skleněný sprchový kout (cca 3-5 m2).

Krok 2: Vyčištění povrchu
Doba účinnosti a odolnosti přípravku závisí na tom, jak dobře je ošetřovaný povrch čistý. Proto je třeba jej nejprve vyčistit pomocí běžného čističe skel, vytřít do sucha a poté použít speciální dodávaný abrazivní čistič, který několik minut roztíráme, necháme zaschnout a jeho zbytek zcela odstraníme. Následně ihned aplikujeme připravený prostředek Dreja-Clean.

Krok 3: Aplikace prostředku
Prostředek Dreja-Clean nanášíme pouze na suchý povrch a nanesenou vrstvu ihned stejnoměrně roztíráme leštící utěrkou. Po vyleštění se na povrchu vytvoří lehký šedivý povlak, který je ještě potřeba odstranit suchou a čistou leštící utěrkou. Poté nesmí přijít povrch po dobu minimálně 30 minut ke styku s vodou nebo jinými kapalinami. „Výhodou je, že takto ošetřený povrch poté stačí umývat pouze vodou bez chemických čisticích prostředků – v případě velkého znečištění můžete použít mýdlovou nebo octovou vodu. Zapomeňte přitom na prostředky obsahující abraziva a hrubé houbičky, aby nedošlo k sedření ochranného povrchu,“ prozrazuje Ing. Petr Blažek ze společnosti Dřevojas.

Zdroj a foto: www.drevojas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.