4 důvody, proč vybírat spodní prádlo z přírodních materiálů

Sledujete při výběru spodního prádla, kromě střihu také materiály, ze kterých je vyrobeno? Přinášíme několik důvodů, proč při příštím nákupu zkontrolovat štítek u prádla a zvolit přírodní materiály.

Přírodní materiály jsou přirozené
Nemusíte se zavázat veganskému stravování, abyste pochopili, proč jsou právě přírodní materiály pro tělo perfektní volbou. Spodní prádlo nenosíme jen pro jeho hezký vzhled. Mělo by nám poskytnout ochranu a podporu. Právě proto je důležité přemýšlet o tom, jaký materiál se dotýká pokožky. „Nejedna studie ukázala, že určité typy umělých materiálů mohou vést k podráždění, svědění, často jsou neprodyšné a k použití na spodní prádlo tak nevhodné. Naopak materiály, jako je např. konopí, bambus a především bavlna jsou mnohem prodyšnější, odvádějí vlhkost a mají řadu dalších výhod,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx, která vyrábí spodní prádlo.

Jednoduchá údržba
Přírodní spodní prádlo je oproti umělým materiálům mnohem odolnější a snazší na údržbu. Díky kvalitě materiálu se nemusíte bát jej vhodit do pračky i na běžné programy. Přesto je však třeba přihlédnou k jemnému zpracování spodního prádla, které je upraveno pro celodenní pohodlné nošení přímo na pokožce těla. Teplota při praní se proto doporučuje nižší, aby se předešlo případnému žmolkování, zachovala se pružnost prádla. Zároveň se tak snižuje i riziko vytáhání nebo sražení prádla u některých jemnějších materiálů.

Podpoříte udržitelnost
Prádlo z přírodních materiálů je vysoce kvalitní a vydrží i řadu let. Levné syntetické prádlo patří do rychlé módy, která je krátkodobá, a proto nevydrží tak dlouho. Rychlá móda je koncept levných značek vytvářející „jednorázovou“ módu, která je chvilkově trendy, a poté zmizí. Tato móda je sice levná, ale zároveň škodlivá pro prostředí, pracovníky i módní průmysl. Společnosti jsou schopny rychle produkovat levné, nekvalitní prádlo kvůli extrémně nízkým standardům. Proto ve chvíli, kdy zvolíte přírodní prádlo, podporujete udržitelnost v módě.

Veganské materiály mají jedinečné vlastnosti
Přírodní spodní prádlo patří mezi tělu nejpřirozenější, právě díky použitým materiálům. Patří sem v první řadě bavlna, dále bambus, konopí nebo třeba sója. Bavlna je velmi známá a rozšířená a na spodní prádlo se tradičně používá již řadu let. Novějšími materiály jsou pak bambusové, konopné nebo sójové vlákno. Všechny tyto materiály mají jedinečné vlastnosti. „Bambusové vlákno například odpuzuje prach přenášející bakterie, dokonale tak chrání intimní partie před nevítanými „hosty“. Podobně funguje také konopné vlákno, které je antibakteriální a při pocení proto nezapáchá. Zajímavá je také sójová látka, které se často přezdívá jako kašmíru mezi rostlinami. Je jemná, hladká, lehká a navíc absorbuje vlhkost podobně jako bavlna,“ uzavírá Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

Zdroj a foto: Styx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.