Objevte příběh značky Fashion M&M

„Chci navrhovat pohodlné módní oblečení, které lichotí každé postavě, a které budu sama ráda nosit.” S touto myšlenkou založila Martina Pipková Loudová v roce 2004 v Kutné Hoře svou značku Fashion M&M. Rozhodla se jít cestou originality, pohodlí, kvality a preciznosti. Své modely navrhuje, vyrábí i nabízí svým obchodním partnerům a zákazníkům. 

Nebylo to vždy lehké
Když se jí naskytla možnost otevřít si svůj vlastní kamenný obchod v Kutné Hoře, neváhala. Zprvu se paní majitelka zaměřila na těhotenskou módu, protože v té době oblečení pro budoucí maminky buď nebylo vůbec, nebo bylo velmi nelichotivé. „Když moje první kamarádka otěhotněla, došlo mi, jaký je zoufalý výběr v těhotenské módě. To, že je žena těhotná, ještě nemusí znamenat, že nemůže být hezky a moderně oblečená,” říká Martina. Dnes už dělá těhotenskou módu spíše okrajově. V současnosti se specializuje majitelka a návrhářka převážně na módní oblečení pro ženy a děti, pro které dvakrát ročně navrhuje novou kolekci. Tvoří pohodlné a moderní střihy, které lichotí všem postavám a podtrhnou půvab každé ženy. Dlouho hledala ty správné dodavatele na kvalitní materiály, které splní její představy. „Byla jsem snad v každé větší továrně na výrobu látek v Evropě, abych vybrala jen ty nejlepší. Našla jsem stálé dodavatele, u kterých se mohu spolehnout na nejvyšší kvalitu,” vzpomíná Martina.

Začátky byly občas krušné, zadávala externě stříhání i šití, ale dodavatelé nedodržovali termíny. „Měla jsem jinou představu o kvalitě. Až jsem si po čtyřech letech řekla, že to chci dělat jinak a pomocí dotací, které se mi podařilo získat, jsem nakoupila nové stroje do nové dílny,” vzpomíná paní Martina a pokračuje: „Najala jsem vlastní střihačky a švadleny. Konečně jsem měla možnost si sama stoprocentně ohlídat kvalitu našeho oblečení. Dnes mám téměř dvacet zaměstnankyň, a i když jsme čistě ženský kolektiv, tak se nám podařilo vytvořit skvělý tým, který si rozumí a je ve své práci precizní.”

Propojení módy a umění
Když se podařilo Martině zajistit kvalitní materiály i zpracování, přemýšlela, jak ještě by mohla vylepšit své modely. „Chtěla jsem mít originální vzory, které nebudu potkávat u konkurence na každé přehlídce,” říká Martina. Oslovila nezávislého vizuálního umělce Jakuba Ječmínka, který svá abstraktní díla vystavoval nejen u nás, ale i v New Yorku nebo Japonsku. Jeho obrazy, které pro Fashion M&M tvoří, přenáší Martina do svých jedinečných modelů. Kalandrování malířských děl na látku realizovala jako první na českém trhu díky další úspěšné dotaci na vlastní tiskařský a kalandrovací stroj.

Martina se spojila i s dalšími umělci. Novou podzimní a zimní kolekci pro značku Fashion M&M nafotil přední český fotograf Tomáš Krist, držitel několika ocenění Czech Press Photo, který zvěčnil i manžele Obamovi v Praze. Pro značku Fashion M&M pózovala například DJ Lucca nebo modelka Gábina Dvořáková Švamberová, která se následně stala dvorní tváří značky. „Už je to několik let, co jsem si oblíbila nejen značku Fashion M&M, ale i Martinu,” popisuje Gábina.

Na zákaznících záleží
Hlavními zákazníky Fashion M&M jsou převážně obchodní partneři, kteří vlastní menší obchody a butiky s oblečením po celé České republice. Každou kolekci jim jezdí Martina osobně ukázat a zjišťuje jejich potřeby, které se v následující kolekci snaží reflektovat. V kamenné prodejně v Kutné Hoře vám nejen pomohou vybrat ten správný kousek právě pro vás, ale modely vám případně upraví přímo na míru, aby vám oblečení dokonale padlo. Rozhodně se vyplatí výlet do krásné a historické Kutné Hory, obohatíte si nejen šatní skříň. Půvab a genius loci majestátního starobylého města vás pohladí na duši. Martina Pipková Loudová si svých zákazníků velice váží a klade velký důraz na jejich přání a potřeby. Na poptávku reaguje pružně a rychle, aby uspokojila i toho nejnáročnějšího klienta.

Zdroj a foto: www.fashion-mam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.