Moravská filharmonie přináší Víkendové hudební naladění

Moravská filharmonie Olomouc připravila pro své posluchače na konec týdne online koncert Víkendové hudební naladění. Zazní na něm skladby pro smyčcový orchestr dvou významných českých skladatelů Josefa Myslivečka a Leoše Janáčka, sólistou večera je vynikající cembalista Martin Hroch, který navíc provede koncert D dur Wolfganga Amadea Mozarta. Taktovky se ujme šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker. Koncert bude k vidění zdarma na webu mfo.cz facebooku filharmonie od 19 hodin.

Věříme, že skladby v podání Smyčcového orchestru Moravské filharmonie se sólovým partem pro cembalo v podání Martina Hrocha budou pro naše posluchače příjemným začátkem přicházejícího podzimního víkendu,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, a dodává, „chceme našim posluchačům a příznivcům umožnit poslech krásné hudby i v těchto ztížených podmínkách, kdy je nemůžeme přivítat u nás v Redutě.“

Moravská filharmonie Olomouc pořádala online koncerty již v první vlně koronakrize na začátku tohoto roku a znovu svoji hudební produkci přesunula do online prostoru v důsledku dalších podzimních omezení v říjnu. Po živém streamu koncertu Víkendové hudební naladění se posluchači mohou těšit na další, adventní a vánoční koncerty.

Program koncertu Víkendové hudební naladění – cembalo & smyčce
Josef Mysliveček: Sinfonie Es dur
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro cembalo a orchestr D dur KV 107 č. 1
Leoš Janáček: Idylla pro smyčce JW VI/3

Účinkují:
Martin Hroch cembalo
Jakub Klecker dirigent

Zdroj a foto: Moravská filharmonie Olomouc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.