6 tipů, jak připravit vašemu psovi ty nejkrásnější Vánoce

Za chvíli tu už zase budou Vánoce a s nimi spojený čas neustálého shonu, nakupování, příprav, zdobení, pečení, vaření a nakonec snad i odpočinku. Obzvlášť letos se spousta z nás už nemůže dočkat, až alespoň na chvíli bude moci zapomenout na útrapy posledních měsíců a stráví příjemný čas se svými nejbližšími. Neměli bychom ale zapomínat, kdo celý ten těžký rok stál po našem boku, dodával nám energii, tulil se k nám a jednoduše činil všechno trochu snesitelnější. Kdy jindy bychom se našim pejskům měli odvděčit, než zrovna na Vánoce? Proto jsme si pro vás připravili 6 tipů, jak letos připravit vašemu mazlíčkovi ty nejkrásnější Vánoce.

1. Vezměte ho na nové místo
Většina z nás má se svým pejskem už více méně pravidelnou trasu, kterou každý den chodí a jen výjimečně se od ní odkloní. Pro nás je to sice přirozené, naši čtyřnozí přátelé ale milují poznávání nových věcí a míst. Proto doporučujeme si udělat alespoň jednou čas a vzít vašeho hafana na místo, kde ještě nikdy nebyl, třeba na hory. „Pokud nevíte, kam s vaším pejskem vyrazit, inspiraci můžete čerpat třeba z Psotoulek na blogu Spokojeného psa, kde najdete celou řadu tipů na výlety, které jsou pro vašeho chlupáče ideální. Uvidíte, že bude mít obrovskou radost,“ říká expertka Zuzana Novotná ze společnosti Spokojený pes.

2. Nafoťte album
Už dlouho přemýšlíte, že byste nafotili nové fotky do rodinného alba, ale dosud nebyl čas? Kdy jindy je lepší příležitost, než v příjemné předvánoční atmosféře? Vemte rodinu i vašeho pejska a vyražte do nejbližšího studia. Díky přítomnosti vašeho hafana si užijete při focení obrovskou porci zábavy a navrch získáte krásnou vzpomínku. A pokud budou ateliéry v důsledku pandemie zavřené a fotografové nebudou moci fotit? Nevěště hlavu, v dnešní době nafotíte parádní fotky i na mobil a zimní příroda jim dodá potřebné kouzlo.

3. Vyražte s jeho kamarády na procházku
Na nás všech zanechala sociální izolace hluboké stopy. Nejinak je tomu u vašeho hafana. Jak to napravit? Pokud to bude v souvislosti s pandemickými opatřeními možné, můžete se dohodnout s ostatními páníčky, vypůjčit si jejich mazlíčky a s tímhle „stádem“ vyrazit na dlouhou procházku do přírody. Bude to sice náročný den, ale rozhodně to bude stát za to. Vašemu kamarádovi budou zářit oči, až se konečně očichá se starými známými.

4. Vystrojte mu pořádnou vánoční hostinu
Nezapomeňte při štědrovečerní večeři i na vašeho chlupáče. Můžete mu koupit třeba prémiovou konzervu, kde máte na výběr ze spousty příchutí, které udělají vašemu pejskovi radost. Kdybyste ale chtěli něco opravdu speciálního, připravte mu speciální štědrovečerní menu. „Místo bramborového salátu servírujte mrkev, celer nebo řepu. Pokud byste ale přece jen trvali na klasickém kaprovi a bramborovém salátu, tak kapra připravte syrového a kvůli kostem řádně rozemletého a salát maximálně dietní a neochucený. Anebo vyzkoušejte novinku od firmy Falco, která nabízí výbornou konzervu s rybou i bramborovým salátem,“ radí produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz, Zuzana Novotná.

5. Dejte mu pěkný dárek
Každý rád dostává dárky a nezáleží na tom, jestli jste člověk nebo pes. Zkuste si tedy letos dát na dárku pro vašeho chlupáče opravdu záležet. Vy sami dobře víte, co mu udělá největší radost. Bude to nový obojek? Zábavná hračka? Pohodlný pelíšek? To je na vás. Pokud si ale nejste jistí, máme pro vás tip. „Pořiďte vašemu chlupáči Spokobox, krabici plnou překvapení, kde je pro vašeho pejska připraveno od každého něco – od hraček po pamlsky. Jen neváhejte, Spokoboxy před Vánoci rychle mizí,” doporučuje expertka Zuzana Novotná ze společnosti Spokojený pes. A kdyby vám nevyhovovalo ani to, na webové stránce www.spokojenypes.cz najdete plno dalších možností, co vašemu pejskovi dát.

6. Věnujte mu svůj čas
Čas je to nejdůležitější, co máme. A váš pes to dobře ví. Zkuste se tedy při všem tom předvánočním i povánočním shonu zastavit a věnovat ho vašemu čtyřnohému parťákovi. Tak, jako když jsme si ho poprvé přinesli domů a nemohli jsme se ho nabažit. Mazlete se s ním, hrajte si s ním, dovádějte spolu. Ukažte mu, jak moc vám na něm záleží. Zaslouží si to.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.