Autosedačka Joie i-Spin Safe je podle testu ADAC nejbezpečnější

Čistě protisměrná dětská autosedačka Joie i-Spin Safe pro děti od narození do výšky 105 cm získala celkové hodnocení 1,6 a zároveň byla vyhodnocena jako nejbezpečnější v uznávaném testu německého autoklubu ADAC. Obdržená známka za bezpečnost 1,2 je nejlepší, jakou otočná sedačka v historii testů ADAC získala. Zároveň se jedná o druhý nejlepší výsledek ze všech testovaných modelů v historii ADAC. Britskou značku JOIE, která je největším výrobcem dětských autosedaček na světě a která je i OFFICIAL FAMILY PARTNER fotbalového FC Liverpool, k nám dováží společnost Babypoint

Autosedačka JOIE i-Spin Safe (pro od narození do výšky 105 cm, max. 19 kg) vychází z úspěšné sedačky JOIE i-Spin, která v minulosti rovněž triumfovala v testu ADAC. JOIE i-Spin Safe má všechny výhody předchozího modelu, navíc s ohledem na maximální důraz na bezpečnost ji lze poutat pouze proti směru jízdy (zachována zůstala možnost otáčet autosedačku směrem ke dveřím pro usnadnění usazování dětí). Bezpečnost autosedačky JOIE i-Spin Safe byla už dříve potvrzena švédským Plus testem, který je považován za nejpřísnější test autosedaček na světě a úspěšně ho absolvují právě jen sedačky s protisměrnou instalací.

V aktuálním hodnocení ADAC dostala autosedačka Joie i-Spin Safe pět hvězdiček i za ochranu při bočním nárazu – autosedačka je totiž vybavena prvky Guard Surround Safety pohlcujícími energii při boční nárazu, které se automaticky vyklopí při upoutání dítěte. Ochranu hlavy zase zvyšuje dodatečná ocelová výztuž Top shield™, stejnou funkci plní i hlavová opěrka ze 3 vrstev různých materiálů Tri-Protect™ včetně patentované paměťové pěny Intelli-Fit™.

Na rozdíl od ostatních autosedaček poutaných proti směru jízdy je JOIE  i-Spin Safe navržena tak, že její tvar nepotřebuje přední vzpěru. Díky tomu zabere ve vozidle méně místa a je tedy vhodná i do méně prostorných vozidel. Za zmínku stojí, že z testovaných sedaček pro děti do čtyř let byla JOIE i-Spin Safe nejlehčí, i tak byla nejbezpečnější.

Autosedačka JOIE i-Spin Safe nabízí šest pozic sklonu, který lze měnit i během jízdy. Opěrka hlavy je nastavitelná do 6 možných výškových pozic a s její výškou se automaticky (Grow Together™) nastavuje i výška ramenních pásů. Dvoudílná opěrná noha má 19 pozic nastavení výšky a je konstruována tak, že absorbuje energii nárazu, správnost její instalace signalizují indikátory. Luxusní materiály, polstrování a ventilace zvyšují pohodlí dítěte a zajišťují příjemné klima i v horkých dnech. Ostatně pět hvězdiček v testu ADAC dostala autosedačka Joie i-Spin Safe i v kategorii škodlivých látek. Orientační prodejní cena 9.980,- Kč

Zdroj a foto: www.cz.joiebaby.com , www.babypoint.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.