Během karantény přišla čtyřletá holčička s námětem na knihu

Pandemie koronaviru zasáhla nás všechny, i když každého trochu jinak. I pro čtyřletou Nikolku se toho hodně změnilo. Ze dne na den nemohla do školky, musela nosit roušky, nemohla ani na hřiště, jednoduše i dětský svět se změnil. No a co dělají děti, když se nudí? Buď zlobí, nebo přemýšlí. A tak Nikolka přišla s otázkou: „A co kdyby čerti chytli koronavirus a byli v karanténě, tak by nemohli na svět a já bych mohla zlobit?

Maminka se rozesmála nad fantazií své dcerky, ale nápad se jí velmi líbil. Neuběhlo ani pár dnů a z (ne)vinné otázky se stal seriózní námět na pohádkovou dětskou knihu, neboť o vtipném příběhu se dozvěděl rodinný kamarád David Laňka, jenž je scénárista a autor dětských knížek.

Nápad, že by se peklo ocitlo v karanténě a čerti by tak nemohli hříšníky odnášet do pekla, mě okamžitě nadchl. O to víc, že vznikl v hlavě čtyřletého dítěte. A pak mi došlo, jestli vlastně něco takového náhodou opravdu nezažíváme… Že hříšníci mají poslední dobou opravdu pré. A tak jsem se rozhodl tenhle skvělý námět přetavit do příběhu prostřednictvím postav čertíků Alberta a Norberta že své knihy Vítejte v pekle! Snad s nadhledem a humorem a vírou v to, že by se hříšníci v dnešním světě zase mohli začít bát spravedlnosti,” vykládá s úsměvem David Laňka, autor knížky Albert, Norbert a nemocný svět.

Dětská pohádková kniha, jejíž námět vymyslela čtyřletá Nikolka, volně navazuje na oblíbenou knihu Vítejte v Pekle! a objevně reaguje na nedávnou celosvětovou situaci, je doprovázena ilustracemi Markéty Vydrové.

O knize:
Název: Albert, Norbert a nemocný svět
Nakladatelství: No Limits Art s.r.o.
Autor: David Laňka
Ilustarace: Markéta Vydrová
Námět: Nikola Lukešová
Rok vydání: 2020

Foto: archiv, No Limits Art

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.