Svět už je zase v pořádku, Muzeum Lega zítra otevírá všechny pobočky

Muzeum Lega bude od zítřka otevřeno a to každý den včetně Vánoc i Nového roku. Během mikulášském víkendu je pro všechny malé návštěvníky připraveno sladké překvapení a to nejen v největší pobočce v Praze na Národní, ale i v Poděbradech, Kutné Hoře, Špindlerově Mlýně a Jeseníku. Čertovská nadílka s 50% slevou čeká i pro nákupy vstupenek online s kódem VANOCE.

Chcete strávit noc v Muzeu Lega?
Žádný problém! Díky jedinečné poloze u Kostnice v Kutné Hoře a propojení hotelu a Muzeem Lega to možné je! Jen si představte, že celé Muzeum Lega je po zavírací hodině jenom vaše… Přístup do pokojů je jenom jeden, skrze expozice sbírek Miloše Křečka, majitele největší soukromé sbírky lega na světě. K hotelu patří velká zahrada s obrovskými exponáty složenými – jak jinak – také z kostiček lega.

Krakonoš se vrátil do Špindlerova Mlýna
Obří socha Krakonoše se po světové premiéře, kterou si Pán hor odbyl na konci října v Praze, vrací zpátky domů, do Krkonoš. Návštěvníci Muzea Lega ve Špindlerově Mlýně se mohou těšit na unikátní sochu inspirovanou Večerníčkem Krkonošské pohádky a jeho hlavním hrdinou Františkem Peterkou. Jediná socha Krakonoše na světě složená z kostiček lega váží 44 kg a je vysoká 172 cm. Složit jí trvalo 188 hodin a 20 hodin zabralo zpracování návrhu na sestavení.

Kam za Muzeem Lega?
Sbírku, kterou Miloši Křečkovi závidí všichni legomaniaci z celé planety, najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku. Do každé z nich sestavil exponáty typické pro konkrétní místo. V Praze najdete Karlův Most, Staroměstské náměstí i s orlojem, Národní muzeum, ve Špindlerově Mlýně Bílý most a přilehlé okolí, v Poděbradech Jiřího náměstí s jezdeckou sochou krále Jiřího i Muzeem Lega, v Kutné Hoře Chrám svaté Barbory a Kostnici a v Jeseníku lázeňský dům Priessnitz. Všude jsou hrací koutky se záplavou Lego kostiček a nechybí ani obchůdky se stavebnicemi.

Dbáme na hygienická opatření a dodržujeme je! Nikdy nemáme zavřeno! Jsme tu pro vás každý den! 

Vánoční slevová nadílka
– pro koupi vstupenek online – 50% sleva s kódem VANOCE
– ubytování v Hotelu Lega v Kutné Hoře – 10% na telefonické objednávky

Zdroj a foto: www.muzeumlega.cz; www.hotel.muzeumlega.cz/cs/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.