Když potřebujete ochutnat Vánoce

Vánoční období klepe na dveře a koledy nás nalaďují na tu správnou notu. Ať už se rozhodnete pro nejoblíbenější nápoj Vánoc Perníkové caffé latte, nebo novinku Medové caffé latte či Čokoládovo-karamelové caffé latte, odevšad se bude linout vánoční pohodová nálada. Tak se zastavte, ochutnejte a užívejte Vánoc v kavárnách Costa Coffee.

Pan Perníček i nové kelímky jsou zase tady!
Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a perníkové. Bez každoroční klasiky v podobě Perníkového caffè latte s panem „Perníčkem“ z Costa Coffee si mnoho milovníků kávy nedokáže tyto svátky představit. A co by bylo voňavé latte bez limitované zimní edice kelímků. V té letošní postavičky přímo ožívají, stejně jako Vánoce.

Vánoční latté a jeho podoby
Novinkami ve vánoční kampani jsou Medové caffè latte a Čokoládovo-karamelové caffè latte. Představte si jemné, ale bohaté espresso s horkým napěněným mlékem. S kapkou voňavého sirupu vaší oblíbené příchuti a „sněhovou“ čepicí šlehačky. Největší vánoční starostí tak bude, zda tyhle kávové „bonbónky“ jíst nebo pít. Pro zimomřivky a milovníky čokolády nebude chybět ani Višňová horká čokoláda.

Když nemůžete do Vídně, vyrazte na sacher do Costa Coffee
Originální Sacher-Torte si dáte v kavárně hotelu Sacher za Ví­deňskou státní operou. Anebo se zastavte v kavárnách Costa Coffee, kde je k dostání jeho mimořádně zdařilá kopie. Na vaše přání i se šlehačkou. Sacher má fascinující příběh. Vymyslel ho šestnáctiletý cukrář­ský učeň Franz Sacher v roce 1832 pro knížete Metternicha, který chtěl něco speciálního pro své výjimečné hosty. Později ho syn Franze Sachera ještě vylepšil o čokoládovou polevu a meruňkovou marme­ládu. Od té doby je to jedna z nejznámějších kulinářských specialit Vídně. Tento vánoční čokoládový dort si budete moc vychutnat hned, jakmile se kavárny Costa Coffee plně otevřou.

TIP: Jde to i bez mléka
Nemusíte se bát, že by bez mléka nebylo caffè latte dostatečně „latte“. Pokud klasické kravské mléko nemůžete, zkuste některou z rostlinných alternativ mléka. V Costa Coffee máte hned několik možností. Vybírat můžete z ovesného, kokosového, mandlového nebo sójového nápoje.

Zdroj a foto: www.costa-coffee.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.