Božské karamelové sušenky od Pavla Berkyho

Jednoduchý a chutný recept na karamelové sušenky od návrháře a bronzového soutěžícího MasterChef Česko 2020, Pavla Berkyho.

Doba přípravy: 35 minut
Počet porcí: 20-30 plněných sušenek

Ingredience na sušenky:
200 g hladké mouky
100 g ořechů (dle chuti i mandle, vlašské nebo kešu)
100 g cukru moučka
125 g másla
2 ČL sušeného droždí
80 ml plnotučného mléka

Ingredience na náplň:
200 g cukru krupice
80 ml smetany na šlehání
80 ml kondenzovaného mléka

Postup:
Sušenky: 100 g ořechů rozmixujeme na mouku. V kastrolu rozehřejeme 125 g másla a 80 ml mléka. Poté necháme zchladit na pokojovou teplotu. V míse smícháme 200 g hladké mouky, 100 g cukru moučka a 100 g mouky z ořechů. Přidáme 2 ČL sušeného droždí, zamícháme a přilijeme mléko s máslem. Vypracujeme těsto, které zabalíme do potravinové fólie a necháme 15-20 minut odpočinout. Mezitím si připravíme náplň.

Náplň: Do kastrolu dáme 200 g cukru krupice a rozpustíme na tmavší karamel. Dáváme však pozor, aby se karamel nespálil a nezhořkl. Poté přilijeme 80 ml smetany a 80 ml kondenzovaného mléka. Pořádně zamícháme a pokud by se vytvořily hrudky karamelu, tak počkáme až se rozpustí. Poté karamelovou přecedíme přes cedník do jiné mísy a dáme vychladit do lednice.

Odpočaté těsto vyválíme na tloušťku 1 mm a pomocí formy vykrojíme kolečka nebo jiné tvary dle libosti. Sušenky skládáme na plech vyložený pečícím papírem a v troubě vyhřáté na 190 °C pečeme 6-8 minut (záleží na velikosti vykrojených tvarů). Po upečení kolečka opatrně přendáme na tác a necháme vychladnout. Sušenky se během pár minut krásně zpevní a budou krásně křupavé.

Servírování:
Sušenky slepíme pomocí karamelové náplně, kterou nešetříme. Perfektně se hodí ke kávě, čaji nebo sklenici mléka!

TIP:
Sušenky můžeme plnit jinými náplněmi, nebo Vaší domácí marmeládou 🙂
Další výborné sladké recepty naleznete na v Designovém kalendáři 2021 nebo na www.pavelberky.com/recepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.