Bylinná masáž pro dětské dásně a první zoubky

Prořezávání prvních zoubků dětem zpříjemní novinka značky Liftea, která věrna svému mottu „Když příroda pomáhá“ přináší ve formě dentálního gelu účinnou kombinaci esenciálních olejů a výtažků z bylin. Liftea Dentigel chrání dásně miminek před podrážděním, má zklidňující účinky a příjemný chladivý efekt.

Namáhané dásně miminek hýčká v přípravku Liftea Dentigel obsažený extrakt z řepíku lékařského a květu heřmánku pravého, tedy bylinek, které jsou příznivým vlivem na pokožku proslulé. Doplňuje je výtažek z listu oblíbené léčivky šalvěje lékařské. Při péči o dutinu ústní se skvěle osvědčil i odvar z hřebíčku, a tak nechybí ani hřebíčková silice. Nezastupitelnou roli má rovněž mátová silice zajišťující příjemně chladivý efekt.

Aplikace gelu je velmi snadná díky konzistenci
a chuti. Zvlášť v době, kdy se zoubek teprve prořezává, miminko více sliní a má naběhlé dásně, je ideální použít dva až třikrát denně dávku gelu přibližně o velikosti malého hrášku k jemné masáži dásní, a to čistě umytým prstem nebo prstem s látkovým návlekem. Doporučená maloobchodní cena kosmetického přípravku Liftea Dentigel je 89 Kč za 10ml balení. K dostání je ve vybraných lékárnách a na e-shopu www.liftea.cz.

První zoubky s úsměvem
Průběh prořezávání zoubků je velmi individuální, stejně jako míra obtíží, které jsou s ním spojeny. Zatímco v některých fázích se bez léků na bolest obejdete jen těžko, jindy k úlevě a úsměvu miminek postačí drobnosti, které vylepší bylinky a další přírodní látky.

  • Je-li vašemu děťátku příjemná masáž dásní častěji, než pokryje denní dávka dentálního gelu, můžete návlek na prst navlhčit v neslazeném bylinkovém čaji, například heřmánkovém nebo šalvějovém.
  • Prořezávání zoubků si děti často zpříjemňují častějším sáním a pitím. I v tomto případě se hodí neslazené bylinné čaje. Vyzkoušejte nejen bylinky mající příznivý vliv na dásně, ale i ty, které podporují přirozenou imunitu. I pro ni je totiž prořezávání zoubků zkouškou. Skvělý je například čaj z třapatky, měsíčku, řebříčku, tymiánu nebo přesličky. Jsou-li dané bylinky již obsaženy v jiných přípravcích, které používáte, nepřehánějte to s jejich množstvím. Také u bylinných čajů platí, že byste je měli do pitného režimu miminka zařazovat postupně a ujistit se, že je dobře snáší.
  • Kromě často používané chlebové kůrky či mrkve se pro děti, které jsou schopny tyto potraviny bezpečně konzumovat, ke žvýkání výborně hodí měkčí, ale nachlazené ovoce nebo zelenina. V létě je ideální meloun, okurka či banán. Skvělá je také zmrzlina, raději si ale připravte domácí, v níž můžete na minimum omezit přidaný cukr.

Zdroj a foto: www.zdravi-liftea.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.