Suchá vs. dehydratovaná pleť: jak poznat rozdíl?

I přesto, že jsou projevy suché a dehydratované pleti na první pohled stejné, je mezi nimi rozdíl a každá potřebuje něco jiného.

Základním rozdílem mezi suchou a dehydratovanou pokožkou tedy je, že suchá pokožka postrádá maz, zatímco dehydratované chybí voda. Naše pleť potřebuje ke svému optimálnímu zdraví dvě hlavní složky – maz (olej) a vodu. Jakmile jedné z látek není v pleti dost, dochází k nerovnováze, která se může projevovat mnoha způsoby.

Suchá pleť
Suchost pokožky je dlouhodobý stav. Dispozice k tomuto typu pleti je dána geneticky, kdy mazové žlázy neprodukují dostatečné množství kožního mazu, který vytváří na pleti bariéru, ochrannou vrstvu a brání tak ztrátě vody (hydratace), vyživuje naši pleť, chrání ji před vnějším prostředím a udržuje ji vláčnou.

Znaky:

  • Pocit pnutí, zejména po sprchování a čištění pleti
  • Šupinky, olupování kůže
  • Svědění a vyrážky
  • Pokožka je hrubá na dotek
  • Snadno se podráždí

Jak o suchou pleť pečovat
Suchá pleť potřebuje obnovit ochranný hydrolipidový film, aby se zabránilo ztrátě vody a nedocházelo k poškození pleti.

Proto jsou pro suchou pleť vhodné zejména produkty obsahující hutnější a výživnější oleje s vysokým obsahem kyseliny olejové a kyseliny gama-linolenové jako je Olivový olej, Brutnákový olej, Avokádový olej, Pupalkový olej nebo Bambucké máslo, které vytvoří ochrannou bariéru po delší dobu a stimulují produkci kožního mazu.

Všechny tyto oleje, společně s pečlivě vybranou směsí esenciálních olejů najdete u Omorfie v omlazujícím pleťovém oleji pro suchou pleť Skin Superfood.

Dehydratovaná pokožka
Dehydratace pokožky je obvykle krátkodobý stav, který může nastat u všech typů pleti. Tedy i u mastného typu pleti. Ovlivňuje ji zejména vnitřní hydratace našeho organismu, tedy to kolik přijímám tekutin.

Znaky:

  • Mdlý, unavený vzhled
  • Zašedlý tón pleti
  • Tmavé kruhy pod očima
  • Dočasný stav a pocit, který přichází a odchází

Jak zbavit pleť dehydratace
Obzvlášť teď, v zimních měsících, máme tendenci pít méně vody a naše pleť trpí i přechody z tepla do zimy je důležité si hlídat množství vody, kterou za den vypijeme.

Kromě samotného pití vody může pomoct také omezit alkohol a kofein, jíst víc čerstvého ovoce a zeleniny (zejména druhů s přirozeně vysokým obsahem vody, jako je vodní meloun, okurka, rajče, jablko, řapíkatý celer nebo listová zelenina), podpořit kvalitu spánku a zapracovat na snížení stresu.

Hydrataci pleti můžeme podpořit vhodnými produkty i zvenku. Dehydratované pleti prospívají produkty s obsahem kyseliny hyaluronové, aloe vera, okurky nebo řas.

Vnější hydrataci pokožky podpoří Phoenix, lehký liftingový krém.

Produktové tipy:
Omlazující pleťový olej pro suchou pleť  Skin Superfood, Omorfia, 1650 Kč, 30ml
Vyživující omlazující olej SKIN SUPERFOOD pro suchou pleť je přímo magickou náloží vitamínů a živin, poskytuje pleti intenzivní výživuregeneraci a jako zázrak působí na vrásky. Díky směsi vybraných esenciálních olejů a jejich nádherné vůni se pleťový olej SKIN SUPERFOOD stane zároveň balzámem pro vaši mysl. Obsahuje vzácné oleje z jasmínu, růže a baobabu. Jasmín pečuje o citlivou pokožku, stimuluje a působí proti vráskám, růže regeneruje a harmonizuje. Olej z baobabu bohatý na vitaminy A, D a F a je zdrojem omega kyselin. I další složky tohoto oleje, jako například avokádový olej a bambucké máslo, jsou zdrojem vitamínů a látek, které intenzivně pečují a ošetřují suchou pleť. Pro komplexní boj proti vráskám je do pleťového oleje přimíchán koenzym Q10, který je silným antioxidantem, účinně odstraňuje volné radikály a má tedy omlazující účinek. Další pomyslnou perlou, kterou najdete ve vyživujícím oleji Skin Superfood je vitamín A, který pomůže pleti s obnovou kolagenu a elastinu a s regenerací buněk. Výsledkem je hebká, vyživená a zářící mladistvá pleť.

Omorfia kosmetika

Lehký liftingový krém Phoenix, Omorfia, 1270 Kč, 30ml
Liftingový krém Phoenix pleť intenzivně hydratuje a vypíná a jeho liftingový efekt je velmi brzy viditelný.  Obsahuje nízko a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou, hydrolát z květů pomerančovníku (neroli), výtažek z řas, vitamín B3 a E a směs olejů v bio kvalitě (opunciový, jojobový, meruňkový, hroznový a pupalkový). Pleť hydratujevyživujenádherně zjemňujesjednocuje barevný tón a také zesvětluje pigmentové skvrny.

Zdroj: www.omorfia.care

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.