Vychutnejte si zimu s italským likérem Bombardino

Italský likér Bombardino z destilerie Saint Roch je vyváženou kombinací kvalitního karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující pestré portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. Zahřejte se na horách touto explozí chutí.

Perfektně vyvážená kombinace umožňující jednoduchou přípravu kvalitních drinků vhodných na zimu i na léto – přesně to představuje novinka v portfoliu Premier Wines & Spirits, italský likér Bombardino. Rodinná destilerie Saint Roch, kde se Bombardino vyrábí, je zárukou kvalitního, chuťově vynikajícího produktu, jehož přirozeně žlutá barva vzniká z kombinace pravých žloutků s karibským rumem. Díky skvělé receptuře můžete s likérem Bombardino bez obtíží připravit lahodné koktejly. Horké Bombardino by nemělo chybět na zimních horských radovánkách. V létě se můžete naopak osvěžit chuťovým požitkem z jednoduché kombinace Bombardina s ledem. Italský likér Bombardino Saint Roch zakoupíte na www.1er.cz za cenu 455 Kč za 1 l.

Bombardino se šlehačkou
Suroviny:
1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch
vyšlehaná smetana či mascarpone
kakao či skořice na ozdobu

Postup:
Nachystejte si menší tlustostěnnou skleničku. Nahřejte likér Bombardino tak, aby byl akorát teplý (maximálně na 55 °C), a nalijte ho do sklenice. Vyšlehejte smetanu či kvalitní mascarpone a přidejte do sklenky na nahřátý likér. Koktejl lehce dozdobte skořicí či kvalitním kakaem.

Bombardino s kávou
Suroviny:
1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch
šálek espressa (zhruba 25 ml)
vyšlehaná smetana
kakao na ozdobu

Postup:
Vezměte menší tlustostěnnou skleničku, ve které budete drink podávat. Připravte si espresso. Likér Bombardino nahřejte tak, aby byl akorát teplý (maximálně na 55 °C), a nalijte ho do sklenice. Espresso přilijte nejlépe přes lžičku po stěně skleničky, díky čemuž zůstanou jednotlivé vrstvy oddělené, a dopřejete si tak i vizuální zážitek. Vyšlehejte kvalitní smetanu a přidejte ji na nahřátý likér s kávou. Nakonec drink dozdobte trochou kvalitního kakaa.

Bombardino s čokoládou
Suroviny:
1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch
0,5 dcl kvalitní horké čokolády
vyšlehaná smetana

Postup:
Nachystejte si menší tlustostěnnou sklenici, ve které budete drink podávat. Likér Bombardino smíchejte s horkou čokoládou v poměru 2:1 a teplou směs nalijte do sklenice. Vyšlehejte kvalitní smetanu, dozdobte jí koktejl a můžete podávat. Na zdraví!

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.