Zimní vaření bez velkého snažení

Čím lepším si udělat dobře než vydatným lahodným jídlem v těchto nehostinných, studených měsících plných větru, tmy, plískanic, mlhy a nekonečně dlouhých večerů, než dobrým jídlem! Většina z nás proto nejčastěji nachází útočiště v kuchyni, u vyhřáté trouby nebo rozpálených kamen. Není nic lepšího než se po chladném dni zahřát, a tak, než zalezete pod deku, dopřejte si teplou a vydanou večeři, která bude hotová za pár minut, a ještě k tomu bez námahy!

Co vařit, když se venku ochladilo, padá sníh a fouká ze strnišť? Zima si žádá sytá jídla, protože s ochlazením naše tělo potřebuje ke své dobré kondici více vydatnějších pokrmů. My jsem pro vás vybrali skvělého pomocníka multifunkční hrnec Cook4me+ (CY851130), připravíte si jen ingredience a on uvaří za vás! Stisknutím knoflíku jednoduše vyberete jeden ze 150 nahraných receptů pro předkrmy, hlavní jídla a dezerty, nebo si nastavíte vaření podle konkrétní ingredience. Pokud budete chtít, můžete přejít na ruční ovládání a připravit si vlastní recept pomocí jednoho ze šesti režimů, které jsou k dispozici: tlakové vaření, vaření v páře (včetně koše), program opékání, vaření, mírné vaření nebo ohřívání. Ať už máte chuť na omáčky, rizoto, či sladký dezert, Cook4me+ hravě zvládne vše. Přístroj vás pomocí intuitivního digitálního displeje provede během vaření jednotlivými kroky. Většinu receptů z nabídky uvaříte s Cook4me+ do 15 minut. Je tedy ideální pro rychlé večeře. Sám odhadne správnou dobu vaření podle hmotnosti a počtu porcí. Díky možnosti odloženého startu si můžete přípravu jídla naplánovat dle vaší potřeby. Multifunkční hrnec umí udržet jídlo v teple, dokud nebude čas oběda či večeře. K dispozici je i praktické tlačítko „oblíbené“, díky kterému budete mít nejčastěji připravované pokrmy na dosah ruky. Mísu i parní koš umyjete v myčce. Doporučená cena je 7 699 korun / 277 EUR / 97 990 HUF

Vepřové na houbách
Suroviny na 4 porce: 4 kusy vepřové kotlety s kostí
60 g cibule
40 g sádla
40 g anglické slaniny
50 g sušených hub (hřiby)
500 ml vody na namočení
4 stroužky česneku
3 lžíce rýžové mouky
1 lžička kmínu
sůl
4 ks bobkové listy
2 ks jalovce
4 ks nového koření

Postup:
Hrnec Cook4me+ zapneme v manuálním modu na funkci browning, přidáme sádlo a necháme rozehřát, vložíme osolené a opepřené kotlety a opečeme z obou stran. Maso vyjmeme a do výpeku přidáme slaninu a cibuli. Opečeme. Přidáme scezené a vymačkané namočené houby, veškeré koření a zarestujeme. Přidáme mouku, zarestujeme, zalijeme vodou z hub a dobře rozmícháme. Vrátíme opečené kotlety, přidáme rozmáčknutý česnek. Osolíme, zavřeme a zapneme na tlakové vaření na 40 minut.

Zdroj a foto: www.tefal.cz, www.homeandcook.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.