Proměny v seznamování: Online rande jako nová forma randění?

Poslední rok s sebou přinesl obrovské změny v mnoha oblastech, seznamování nevyjímaje. Podle Kristýny Mertlové ze seznamky Date2K a Tvoje láska se začátek pandemie nesl ve znamení úpadku zájmu o seznámení. S postupem času se ale lidé začali více uchylovat na sítě a využívat služby, které online seznamky nabízí. Navíc některé seznamky nabízí i rande online.

Nová doba, nové seznamovací techniky
S příchodem pandemie na začátku března minulého roku neměl nikdo velký zájem o to potkávat se, nebo se seznámit. Se začátkem pandemie byla na vzestupu spíše komunikace přes sociální sítě, kdy si lidé chtěli udržet alespoň nějaký sociální kontakt. Některé online společenské platformy byly vytvořené zcela nově. Například americká Quarantine Together. Ta funguje naprosto jednoduše, kdy každé ráno svým klientům posílá zprávu a připomíná jim hygienická pravidla a udržení dostatečného rozestupu. Po potvrzení zprávy dotyčný obdrží osobní zprávu a následně po pár minutách případně proběhne krátký videohovor s potenciální druhou polovičkou.

Romantická večeře online
I české online seznamky se musely současné situaci přizpůsobit a rychle na ni reagovat. Platforma Tvoje láska a Date2K nově nabízí online rande. Jak popisuje majitelka seznamky Mertlová, tak se s potenciálními účastníky rande spojí vztahová koučka a zjistí jejich preference a následně je nasměruje do online randící místnosti. V případě zájmu od obou účastníků zjistí i zpětnou vazbu. “Výhodou rande online je, že vidíte potenciálního partnera bez roušky. Poté klientům samozřejmě doporučujeme sejít se někde v přírodě, protože bez osobního setkání nepoznáme to, zda mezi námi funguje ta potřebná chemie,” popisuje Mertlová.

Podle ní je důležité, aby se lidé nepřestávali, ani v době pandemie, seznamovat, i když v tuto chvíli seznámení s protějškem může být trošku netradiční. “Mnoho našich klientů delší dobu komunikuje s potenciálním protějškem pouze online, než dojde k osobnímu setkání. Je zde vidět nový trend, který bude podle mě trvat i po konci pandemie,“ doplňuje Kristýna Mertlová ze seznamky Date2K a Tvoje láska. A dodává, že některé online seznamovací rituály kopírují běžné rande někde v restauraci, kdy například muž pošle peníze na účet potenciální partnerce apod. 

Pandemie jako zrcadlo samoty?
Odborníci poukazují na to, že si mnoho single lidí uvědomilo právě v době pandemie, že nechtějí být sami. A i když předtím seznamování online odsuzovali, tak během koronavirové krize přístup přehodnotili. “Určitě bych doporučila, aby lidé seznámení online brali stejně vážně a seriózně jako běžné seznámení a vybrali si k tomu vhodnou a seriózní seznamku, kde pracují odborníci, a která nabízí i doplňkové služby, jako jsou kouči a přístup ke klientovi je individuální,” uzavírá Mertlová.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.