Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Obezita u psů? Pozor, ať váš miláček zbytečně netrpí!

Jste na procházce a říkáte si, že už váš čtyřnohý mazlíček neběhá jako dříve? Zastavuje se, zadýchává, jeho chůze připomíná spíše převalování soudku či kolébavý pohyb tučňáka? Obezitu u psů není radno podceňovat, může totiž vést k řadě dalších zdravotních komplikací. Jak na řešení takového problému, vám poradí naše specialistka na výživu psů značky Fitmin Adéla Palacká.

Přebytečná kila mohou vést ke zdravotním obtížím
Někteří psi, stejně jako lidé, mohou mít sklony k přejídání, které může vést k nadváze a v horších případech i k obezitě. „Sklony k obezitě kromě stravy ovlivňuje plemeno psa, genetické předpoklady, pohlaví, věk a životní styl. Mnoho lidí si také neuvědomuje, že neřešená nadváha a obezita mohou vést ke zkrácení psího života – klidně i v řádu několika let. Kromě toho obezita zvyšuje riziko vzniku problémů se srdcem, zhoršuje dýchání a může být spouštěčem rozvoje závažných onemocnění, jako je např. cukrovka či artritida,“ vysvětluje problematiku obezity Adéla Palacká, výživová specialistka značky Fitmin. Pokud si tedy všimnete nadbytečných kil u vašeho psího společníka, je nejvyšší čas vyhledat veterinární pomoc. Připravit se však musíte na přísné dodržování nového režimu – budete muset odolat smutným psím očím žadonícím o druhou večeři či pamlsek. Jak tedy na redukci hmotnosti u psa?

Dbejte na vyváženou stravu
Krmnou dávku můžete snížit, ale ne o moc, aby nedošlo k její nevyváženosti. U obézních jedinců se proto více vyplatí pracovat se změnou typu krmiva, a tím i jeho energetické hodnoty, než s množstvím krmiva. „Hlavním důvodem, proč nesnižovat množství krmiva, je skutečnost, že by tím došlo ke změně dávky tělu prospěšných vitamínů a minerálů. Zároveň pes bude při dietě trpět pocitem nenasycenosti a hladu. Za sebe doporučuji krmit stejně a pracovat pouze s energetickou hodnotou krmiva,“ vysvětluje Adéla Palacká a dále dodává: „Možnost přestupu mezi různými energetickými hodnotami vám nabízí krmivo z našeho Výživového programu Fitmin. Základní suroviny v této řadě jsou totiž stejné a u jednotlivých produktů se mění pouze jejich podíl tak, aby vyhovoval požadavkům jednotlivých kategorií, jak dle velikosti (Mini, Medium, Maxi), tak dle zátěže či kondice – Maintenance (pro psy v běžné zátěži a optimální kondici), Performance (pro psy ve vysoké zátěži a hůře krmitelné psy) a Light (pro psy s nadváhou).“

Energetickou hodnotu poznáte dle barvy obalu
Kompletní krmiva z výživového programu Fitmin obsahují téměř identické složení surovin v dané skupině, které vám umožní bezproblémový přechod z jednoho krmiva na druhé podle momentální kondice psa. Pro jednodušší orientaci mezi jednotlivými typy krmiva je na obalech umístěn jednoduchý barevný kód, který informuje o množství energie. Čím více je dané barvy na obalu, tím více energie krmivo obsahuje. Například obal krmiva MINI Puppy určeného pro malá plemena je celý žlutý – tzn. krmivo obsahuje nejvyšší množství energie.

Dostatek pohybu – základ ke kvalitnímu životu
Správně energeticky nastavenou krmnou dávku doplňte dostatkem pohybu. Zkuste začít zvolna krátkými procházkami, které budete postupně prodlužovat. Do denního režimu zařaďte i hry. Váš mazlíček se vyběhá a vás to zase tak moc neunaví, což je jejich nespornou výhodou. Uvidíte, že při vyvážené kombinaci stravy a aktivit na sebe výsledky nenechají dlouho čekat a vy budete mít svého mazlíčka zpátky ve formě.

POZOR na pamlsky!
Když s hubnutím začnete, nedovolte, aby vám vaši společnou snahu pokazily nekvalitní či příliš kalorické pamlsky. Těch je totiž na trhu celá řada a spousta z nich má vyloženě nevhodné složení – jsou plné cukru, solí, například glycerolu či sorbitolu, které vám mohou nejen boj s nadváhou značně ztížit a zároveň nejsou pro zdravé fungování psího organismu vhodné. Volte tedy pochoutky v menším množství (do 10 % z velikosti krmné dávky) a pokud můžete, sáhněte po přírodních.

Zajímavou variantou mohou být Fitmin Purity Snax. Jsou to přírodní, ručně vyráběné superprémiové pochoutky z čerstvého masa. Neobsahují navíc žádné chemické konzervanty, nežádoucí stabilizační látky, přidaný cukr, sůl ani barviva. Vybrat si můžete z lahodných masových proužků Fitmin Purity Snax Stripes, obsahující navíc amarantovou mouku a blahodárné bylinky, křupavé placičky Fitmin Purity Snax Nuggets, anebo křupavé kostičky Fitmin Purity Snax Bones, které jsou výjimečné svou jednoduchou recepturou. Zde si vyberou například i alergici. Některé druhy pochoutek jsou monoproteinové. Pochoutky jsou k dostání v různých variantách: jehněčí, kuřecí, hovězí, játra a zvěřina. S Fitmin Purity Snax si můžete být jisti, že svému zvířeti dáváte výbornou a opravdu zdravou pochoutku, která ho neomrzí a jistě potěší.

Chutná a kvalitní receptura
Receptury krmiv výživového programu Fitmin obsahují čerstvé drůbeží maso vysoké jakosti, které dodává granulím neodolatelnou chutnost. Z hlediska rostlinných surovin naleznete v krmivech rýži, která napomáhá dobré stravitelnosti krmiva a zároveň je vhodná pro psy s citlivým zažíváním. Granule jsou naopak obohaceny o komplex dentální péče pro zdravé zuby a výtažek z rozmarýnu, který stimuluje imunitní systém, podporuje cirkulaci krve a zlepšuje trávení.

Produktový tip: Výživový program Fitmin Light nyní v akci!
Krmivo z výživového programu Fitmin Light je možné zakoupit na e-shopu Fitmin. Nyní je k dispozici v akci:

  • 15kg MAXI Light + 4 konzervy Fitmin Purity Chicken
  • 15kg MEDIUM Light + 4 konzervy Fitmin Purity Chicken
  • 3kg MINI Light + 1 konzervu Fitmin Purity Chicken

Akce platí od 18. ledna do vyprodání zásob na krmiva Light. Doporučená cena Mini Light je od 289 Kč za 3 kg pytel, Maxi Light a Medium Light od 1189 Kč za 15kilové balení.

Zdroj a foto: www.fitmin.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *