V zimní péči o pleť vsaďte na marockou argánii

Suchá pleť, šupinky, podráždění mrazem i přílišným topením, snadnější sklon k tvorbě vrásek nebo i vyrážek. Zima dokáže pokožku potrápit a následky se mnohdy překlenou do dalšího období. Obzvláště důležitá je proto pravidelná péče o pleť s vhodně zvolenými účinnými látkami fungující jako prevence. Výjimečnou roli v zimní kosmetice zastupuje arganový olej, svatý grál nejen afrických žen. Pleť totiž umí vyživit, zklidnit a redukuje vrásky. Díky svým vlastnostem a snadné vstřebatelnosti se hodí pro suchou, atopickou a také aknózní pleť. Právě tento olej, jeden z nejdražších na světě, využívá pro své výrobky značka Green Idea, za níž stojí úspěšná česká rodinná firma Topvet.

Přezdívá se mu marocké zlato a zlatem byl také vyvažován. Řeč je o oleji z argánie trnité (Argania spinosa), malého stromu rostoucího výhradně v jihozápadní části Maroka a západním Alžírsku. Nejen pro tuto vzácnost je vysoce ceněný po celém světě. Mimo tradiční využití v kuchyni je žádanou složkou pleťové kosmetiky. Samotný olej totiž obsahuje řadu vitaminů (především pro pleť důležitý vitamin E se silnými antioxidačními účinky) a minerálů. Dále kyselinu linolovou z řady omega-6 mastných kyselin, která na pleti tvoří pouze slabý mastný film a dělá tak z arganového oleje pomocníka v péči o aknózní a mastnou pleť. Díky této vrstvě a snadnějšímu pronikání hluboko do pleti je vhodným adeptem i pro vysušenou pokožku oproti jiným olejům. Obsahuje protizánětlivý koenzym Q10 a spánkový hormon melatonin, který mírní drobné kožní infekce. Hodí se proto nejen pro aknózní pleť, ale také k rychlejšímu hojení ran.

Arganový olej rovněž zvyšuje elasticitu pleti a posiluje kolagenová vlákna, proto potěší majitelky zralé pleti. Vyjma klasických projevů stárnutí zmírňuje také mimické vrásky. Díky svým hydratačním schopnostem je vítaným pomocníkem v péči o suché vlasy, které mají tendenci se lámat a třepit, obzvláště v zimě. Pro tyto vlastnosti ho ve své kosmetice Green Idea využívá také její autor a zakladatel společnosti Topvet MVDr. Jiří Pantůček. „Arganový olej je tak důležitou složkou v péči o pleť, tělo a jejich zdraví, že jeho čistou podobu nabízíme i na našem e-shopu. Vybrali jsme za studena lisovaný panenský olej, protože jen ten si zachová maximum účinných látek. Vyjma jeho čisté podoby si můžete vybrat i ostatní výrobky obsahující tento marocký zázrak,“ dodává MVDr. Pantůček.

Arganový olej Green Idea, panenský za studena lisovaný, prodává topvet.cz, 100 ml za 278 Kč
Panenský arganový olej v bio kvalitě je plný antioxidantů, vitamínů a fytosterolů. Vhodný pro suchou, aknózní a zánětlivou pokožku. Tlumí projevy stárnutí, redukuje výskyt vrásek, hydratuje a pomáhá udržet pokožce mladistvý vzhled. Vhodný pro denní a noční péči o pleť či masáže obličeje a dekoltu. Tip: Přidejte pár kapek do vlasové masky pro hloubkovou hydrataci kadeří.

Zdroj a foto: Topvet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.