Jak se zbavit stresu a prozářit si den i svou pleť

Dlouhodobý stres nám škodí a negativně se projevuje i na pleti, která vypadá nezdravě, unaveně a tvoří se na ní „starostlivé“ vrásky. Nejlepší obranou proti stresu je pohyb, správné dýchání, strava plná vitamínů a dostatečný spánek, za které nám poděkuje i naše pleť – přidáme-li kvalitní péči, bude jenom zářit.

Jednou z nejúčinnějších metod v boji se stresem je aktivní pohyb. Sportování a cvičení pomáhá i proti kosmetickým problémům, které bývají často vedlejšími projevy naší vnitřní nepohody, jako je akné, povadlá pleť nebo vrásky.

„Pohyb podporuje cirkulaci krve, z těla se vyplavují toxiny, do kůže se dostává více okysličené krve a zvyšuje se produkce kolagenu,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků. „Výsledkem je pleť zářící ještě dlouho po cvičení a uvolněné svaly, které tak nemají tendenci se stahovat a vytvářet vrásky. A dokonce i pocení kůži prospívá, protože se při něm uvolňují póry.“

Důležité je ovšem i správné dýchání… Okysličený organismus si totiž lépe poradí se stresem, ale třeba i s projevy stárnutí. Ostatně, oba tyto jevy spolu úzce souvisejí. Většinu dne dýcháme povrchově, ale zaměříme-li se na prohloubení dechu, případně ovládneme-li jógová dechová cvičení, naučíme se, jak si stres držet od těla. A projeví se to i na naší pokožce.

Čím nakrmit pleť
Na stav pleti má samozřejmě velký vliv i složení naší stravy. Proto je vhodné zaměřit se zvláště na ty potraviny, které dokážou pleť revitalizovat a doslova rozzářit. „Patří mezi ně například papája s vysokým obsahem vitaminu C, u něhož bylo prokázáno, že zvyšuje tvorbu kolagenu a zpevňuje pokožku. Tento silný antioxidant rozjasňuje pleť, pomáhá ji hojit a chrání ji před UV zářením způsobujícím stárnutí. Podobné účinky mají i jahody, kiwi, citrusy, šípky, rakytník, brusinky, papriky, brokolice, špenát nebo kapusta,“ doporučuje Denisa Jasinská a dodává, že pevnost pokožky podporuje také chlorella a vodní řasy, které jsou plné aminokyselin, antioxidantů, vitaminů B a C, bílkovin, omega-3 mastných kyselin, vápníku, železa a vlákniny. Zároveň připomíná zásadu vypít denně 2–3 litry tekutin denně (při sportu více), především v podobě čerstvé vody bez chemických úprav, která z těla vyplavuje toxiny.

Pro duševní vyrovnanost i krásnou pleť je zcela zásadní i dostatek kvalitního spánku. Doporučení spát 7-8 hodin denně je celkem známé, ne každý ale ví, že nejdůležitější je nepropásnout fázi hlubokého spánku, která obvykle přichází mezi druhou a třetí hodinou ranní. Tehdy totiž dochází k obnově a regeneraci buněk a tkání. Právě v tuto dobu budou také nejlépe účinkovat kosmetické přípravky pro podporu zdravého a mladistvého vzhledu pleti.

Stojí za vyzkoušení:
Essenté Therapy krém je unikátní projasňující a stimulující noční krém, který obsahuje technologickou novinku – speciální lamelární vodní gel. Díky němu se AHA kyseliny, zapouzdřené v gelových lamelách, uvolňují do pokožky postupně po dobu 10 hodin, proto nedochází k podráždění či zánětům pokožky. Zároveň je zachována vysoká účinnost. Obsažené kyseliny (glykolová, mléčná a citronová) podporují proces exfoliace, regenerují pleť a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Další důležitou složkou krému je kyselina hyaluronová zajišťující intenzivní hydrataci. Therapy krém významně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje. Je vhodný pro všechny typy pleti. Koupíte jej na www.essente.cz za 780 Kč.

 

Essenté Vitalizační krém je speciální péče proti prvním známkám stárnutí pleti. Obsažené aktivní látky podporují vlastní produkci kolagenu v pokožce, pomáhají s obnovou jejích běžných funkcí, tím zlepšují pevnost a pružnost pleti a vyhlazují jemné vrásky. Krém pleť viditelně vypíná, zpevňuje kontury obličeje, redukuje tvorbu vrásek a zlepšuje strukturu pleti. Zároveň podporuje a stimuluje regenerační procesy probíhající v pokožce. Pravidelná aplikace viditelně prospívá celkovému stavu pokožky a udržuje její zářivý a zdravý vzhled. Krém se hodí i pro velmi citlivou pokožku. Koupíte jej na www.essente.cz za 630 Kč.

Essenté je špičková česká kosmetika, která při vývoji svých přípravků využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie a pořádá speciální vzdělávací semináře pro kosmetičky. Více se dozvíte na stránkách www.essente.cz

Zdroj: Inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.