Nečekaně zdravá a chutná novinka to je lyo zelenina

Český výrobce přírodních potravin NATU představuje novinku, která splňuje oblíbenou kombinaci skvělé chuti a hodnotných nutričních látek. Pod označením Super Veggie se skrývají kousky zeleniny, které prošly tzv. lyofilizací tedy sušením mrazem. Stejně jako u známějšího lyofilizovaného ovoce se i zde mohou zákazníci těšit z benefitů zajímavé chuti, trvanlivosti, jednoduché konzumace a přepravy. K dispozici jsou následující příchutě: Super Veggie červená paprika, červená řepa, kukuřice, zelený hrášek a mrkev.

O tom, že je zelenina zdravá a prospěšná, nikdo příliš nepochybuje. Ovšem pro řadu lidí je také spojena s příliš komplikovanou chutí a jednoznačnými přesně danými příležitostmi k její konzumaci a s nimi spojenými úpravami. Není tak sladká jako ovoce a přijít jí na chuť znamená trochu víc objevovat.

“Jedním z kouzel lyofilizace je schopnost připomínat nám radost z těch plodů, u kterých jsme trochu pozapomněli, že nám vlastně nejlíp chutnají samotné. Jsme přesvědčeni, že naše Super Veggie produkty mají na to, aby tento nelehký cíl splnily.” objasňuje Kamila, šéfka týmu NATU.

Lyofilizovaná zelenina se skvěle hodí ke všem příležitostem, které si spojujeme s něčím zdravým, co má skvělou chuť a snadno se vejde do kapsy. Křupavé kousky zeleniny si uchovávají původní nutriční vlastnosti, barvu, výraznou chuť i aroma.

K jejich přednostem patří také nízká hmotnost a dlouhá trvanlivost. Lyofilizovaná zelenina je vhodná pro studenou i teplou kuchyni – do pomazánek, polévek, salátů nebo jen tak na zobání. Její vlastnosti ji předurčují také k oblíbené, zdravé pochoutce pro děti.

Veškerá zelenina byla vypěstována a zpracována v zemích Evropské unie.

 Zdroj a foto: www.natu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.