Valentýn je za dveřmi, vyzkoušejte 5 tipů pro nezapomenutelný večer

Každá chvíle, během níž dva, co se milují, mohou oslavit svou lásku a dát si vzájemně najevo, co jeden pro druhého znamená, je pro vztah jako doušek čisté vody. Den svatého Valentýna nám připomíná, jak důležité je tyto momenty prožívat a neodsouvat je na vedlejší kolej. V každodenním životě, kdy se na nás povinnosti hrnou ze všech stran, na taková vyznání totiž často není dost času. Naplánujte si s partnerem či partnerkou dokonalou romantiku! Máme pro vás 5 tipů pro perfektní večer.

1) Buďte jen spolu
Máte-li doma smečku neposedných ratolestí, poproste babičky nebo někoho blízkého, zda by vám je mohli přes noc pohlídat. Vaše myšlenky tak budete moct směřovat plně k vám dvěma. S tím souvisí i další tip, který je snad stále aktuálnější – odložte mobilní telefon a vypněte obrazovky počítačů. Nejenže nepříjemné modré světlo není ideálním romantickým osvětlením, odvádí také pozornost od vašeho protějšku. Vyčlenit si chvíli jen pro vás dva, je důležité.

2) Hoďte se do gala
Elegantní oblečení, u dam precizní make-up a upravené vlasy. V dnešní době příležitostí, kdy nás tak partneři mohou vídat, není mnoho. Domácím oblečením jsou přece jen spíše tepláky a volné tričko. Výjimečné chvíle si ale zaslouží výjimečný styl. Dámy, oblékněte pěkné šaty, zapracujte na účesu a rtům dodejte rtěnkou svůdný tón. Pánové, ani vy nezůstávejte pozadu. Elegantní košile vám rozhodně přidá plusové body.

3) Perfektní prostředí
I váš byt, kde teď trávíte většinu času, můžete pomocí několika drobných detailů proměnit na dokonalé hnízdečko lásky. Základem je správné světlo. Ostrá světla zhasněte, nechte svítit jen tlumené lampičky a nezapomeňte na svíčky. Ty můžete doplnit o vonné oleje, které mívají až afrodiziakální účinky. Vyberte si společnou oblíbenou vůni. Bude to jasmín, vanilka, ylang-ylang, nebo spíše nějaká svěžejší vůně? Než přistoupíte k dalšímu bodu, romantické večeři, myslete i na to, kde si všechny ty dobroty dáte. Vytáhněte ubrus a slavnostní talíře a tabuli doplňte o čerstvé květiny. Atmosféru pomůže dotvořit i správně zvolená hudba. Máte-li trochu času, playlist písní, ke kterým máte krásné společné vzpomínky, můžete sestavit sami. Nesmutněte ale, pokud se vám času nedostává. Na různých platformách narazíte na nepřeberné množství dokonalých romantických kompilací.

4) Láska prochází žaludkem
Připravte si společnými silami oblíbenou večeři. Jeden krájí, druhý míchá, jeden strouhá a druhý hlídá, zda je vše kořeněné tak akorát. Partnerská symfonie v kuchyni! Vyvarujte se raději těžkých jídel, abyste neskončili s přeplněným žaludkem. Co u romantické večeře nesmí rozhodně chybět, je sklenka vína! Na chvíli, kdy si jím budete připíjet, myslete dopředu a dejte ho pořádně vychladit. Šumivá vína na 4-6 stupňů, bílá na 8-11 stupňů, růžová nejlépe na 9-11 stupňů, červeným zas nejvíce sedí teplota 14-16 °C. Romantice jasně vévodí růžová, nenechte si tak ujít tato vína…

  • Bohemia Sekt Prestige brut rosé – Elegantní šumivé víno s jedinečným charakterem ověnčené mnoha oceněními z prestižních tuzemských i zahraničních výstav. Romantický večer nemůže začít lépe.
  • i heart roséV suchém vínu i heart Rosé s příjemnou starorůžovou barvou převládají tóny lesního ovoce. Po prvním doušku nejvýrazněji ucítíte lehkou chuť lesních jahod, která se skvěle doplňuje s decentní kyselinkou.
  • Víno Mikulov Sommelier Club Zweigeltrebe rosé 2019 pozdní sběr – Jedinečné rosé s vůní malin a ostružin, které pochází z našeho města lásky, z Mikulova, skvěle doplní valentýnskou večeři, ideální je například ke grilované rybě.
  • Freixenet Cordon Rosado Brut – Šumivé víno s příjemnou vůní květin a čerstvého ovoce s exotickými tóny zanechává v ústech velmi svěží a lehkou chuť. Freixenet je nejslavnějším španělským výrobcem šumivého vína typu cava a svým věhlasem se rovná předním výrobcům ve francouzském Champagne. Pro vzácné i žhavé okamžiky je cava jako stvořená!
  • Bohemia Sekt rosé nealkoholické šumivé víno – Atmosféru romantického přípitku si můžete dokonale užít i bez alkoholu. Nealkoholický Bohemia Sekt za svou harmonicky vyváženou chuť vděčí šetrnému způsobu odebrání alkoholu ve vakuu, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky. Vzdát se tak můžete alkoholu, ale ne opojné chuti kvalitních bublinek.

 Tip navíc: Lahev výtečného vína je nejen nepostradatelnou součástí romantického večera. Může být i milou pozorností a perfektním dárkem pro váš milovaný protějšek.

5) Co s načatým večerem
Možná vás napadne pustit si romantický film. To je určitě dobrá varianta, zamyslete se ale, jak vypadají vaše běžné večery. Pokud je sledování filmů a seriálů na vašem denním pořádku, oddejte se něčemu mnohem intimnějšímu – sedněte si vedle sebe a povídejte si. Práci a starosti ale vynechte, ty k romantickým chvílím nepatří. Prožívejte společné chvíle naplno. Uvidíte, kam vás večer protkaný zamilovanými pohledy a letmými polibky zanese…

Zdroj a foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.