Edukativní projekt plátěných tašek upozorňuje na zapomenuté druhy zvířat, které vyhynuly lidskou rukou!

Alka velká, pták dodo, tasmánský tygr, zebra kvagga nebo zlatá ropucha. Pět živočišných druhů, které vyhynuly následkem lidských zásahů do přírody. A pět živočišných druhů, které připomíná projekt plátěných tašek, za kterým stojí zakladatelé zero waste platformy Organikk.cz.

Každá Organikk plátěná taška má obrázek daného zvířete s edukačním popisem života a důvodem zániku daného druhu.

Je vyrobena ze 100% recyklovaných materiálů a potištěna inkoustem na vodní bázi, který je šetrný k životnímu prostředí. Tato taška nemá být jen módním doplňkem, ale má také  šířit povědomí o tom, jak tato zvířata vyhynula, a že za jejich vyhynutí může člověk svým neohleduplným a sobeckým chováním k přírodě.

“Vytvořením této kolekce tašek jsme chtěli vytvořit produkt, který bude mít nejen pozitivní dopad na naši planetu, tak jako ostatní produkty z naší nabídky, ale zároveň bude upozorňovat na současné problémy. Všech 5 druhů vyhynulých zvířat, které najdete na našich taškách vyhynulo buďto lidskou rukou, nebo byl člověk nepřímou příčinou. Chceme ukázat a upozornit na to, že člověk by se neměl chovat jako neomezený vládce planety, který může vše, ale měl by s planetou a ostatními obyvateli planety fungovat v rovnováze,” říká jeden ze spoluzakladatelů Jakub Piskoř.

Organikk plátěná taška je skvělým módním doplňkem a zároveň ideálním řešením na omezování spotřeby jednorázových plastových tašek. Plátno na tašku je vyrobeno z 80% recyklované bavlny a 20% recyklovaného polyesteru. Tímto odpovědným přístupem se využívá již nepotřebné oblečení, které se zrecykluje a použije na výrobu nového produktu, přesně v duchu ekologické vize Organikku.

Koupí tašky je finančně podporován program protipytlácké hlídky Blue Patrol na ochranu ohrožených druhů mořských želv, karety pravé a kožatky velké, v souostroví Palua Banyak na Sumatře. Tašky mají certifikát GRS, Fair Wear Foundation a PETA-Approved Vegan. K dostání exkluzivně na www.organikk.cz za 399 Kč

K dostání jsou varianty:

  • Alka velká
  • Pták dodo
  • Tasmánský tygr
  • Zebra kvagga
  • Zlatá ropucha

Zdroj a foto: www.organikk.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.