Objevte sever Itálie, region Alpe Cimbra

Mnoho z nás zná sever Itálie, ale jsou místa, která jsme zatím neobjevili. Zaměřili jsme se právě na tyto krásy a zajímavosti z méně známých regionů. Jedním z nich je například region Alpe Cimbria, s názvy měst, které znějí trošku francouzsky – Folgaria, Lavarone, Luserna, Vigolana. Pro mnohé z nás je to dosud nepoznaný krásný region v zimě i v létě, který leží v provincii Trentino v srdci italských Alp, mezi modrou oblohou a vznešeností Dolomit, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zasněžený ráj pro všechny milovníky zimních sportů Alpe Cimbria má úžasnou polohu, nedaleko města Trento a Rovereto. Autem jste za půl hodiny u jezera Lago di Garda, hodinu trvá cesta do romantického města Verony.

V regionu Alpe Cimbria můžete využít jeden skipas na všechny lanovky od Folgaria až po Lavarone. Alpe Cimbria patří do Skirama Dolomiti společnosti Adamello Brenta consortium dohromady nabízí v Trentinu osm lyžařských areálů. V zimě jsou tu krásné podmínky pro lyžování a běžkování a sněhová nadílka je zde vždy zaručena. Oblíbené u turistů jsou i lyžařské túry na sněžnicích a výšlapy na kopec Monte Cornetto, Cima Vezzena nebo Portule. Nabídku doplňují snow parky s tratěmi na snowboardcross. Samozřejmostí je půjčovna lyží. Baby parky i dětská střediska naleznete přímo na svazích a následně si můžete užít chvíle apres-ski a odpočinku. Doporučujeme navštívit různé horské chaty s typickou italskou kuchyní, které kladou důraz na regionální produkty.

Pokud si přejete vychutnat typické Jihotyrolské město doporučujeme například Bolzano. Místo nabízí téměř sto kilometrů sjezdovek, dvě centra pro běžecké lyžování, lyžařské školy. Vyzkoušet můžete jízdu na koni nebo se psím spřežení.

Mezi nejlepší lyžařské místa z nabídky Skirama Dolomiti Adamello-Brenta patří: Madonna di Campiglio a Pinzolo v údolí Val Rendena, Folgarida-Marilleva, Pejo a Passo del Tonale v údolí Val di Sole, Ponte di Legno, Paganella Ski, Monte Bondone a Folgaria- Lavarone.

Top nabídka: Od listopadu do dubna je díky vysoké poloze lyžařské vyžití zaručeno v Alpe Cimbria. Ve výšce 2.500 – 3.000 metrů nad mořem je přírodní sníh a v horším počasí  zaručí sněžné děla dostatek sněhu. K pobytu je lyžařský skipass Skirama Dolomiti Adamello-Brenta v ceně!

Zdroj a foto: www.alpecimbra.it, www.kamkam.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.