Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Jarní očistu podpořte salátem s rakytníkem

V roce jsou dvě období, kdy je vhodné se pustit do očisty těla. Jarní měsíce, březen a duben, a ty podzimní, září a říjen. Není vždy třeba držet náročné půsty, mnohdy stačí přizpůsobit pokrmy tak, aby tělu daly to nejlepší pro jeho výživu a obnovu sil. I proto do detoxikačního jídelníčku patří kvalitní bílkoviny, listová zelenina, posilující rakytník v nejrůznějších formách a také citrusy nebo zelené bylinky. Právě proto jsme připravili recept, který těží ze všech těchto ingrediencí, chutná a může být proměněn stejně dobře ve vydatnou svačinu nebo lehkou večeři.

Ingredience na 2 porce:
2 porce lososa o váze 150 g
120 g listové zeleniny (použijte směs endivie, čekanky, ledového salátu, řepných lístků, polníčku…)
3 polévkové lžíce olivového oleje
4 lžíce 100% rakytníkové šťávy LUKA
hrstička nasekaných čerstvých lístků koriandru
šťáva z poloviny limetky
1 čajová lžička čerstvého strouhaného zázvoru
½ čajové lžičky sušené citronové trávy
sůl, pepř
chilli (volitelně)

Postup:
Omyjte listovou zeleninu a nechejte okapat. Připravte si marinádu. Smíchejte 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce 100% rakytníkové šťávy LUKA, citronovou trávu, šťávu z poloviny limetky, nastrouhaný zázvor. Omyjte lososa a důkladně obalte v marinádě. Nechte odležet v chladu alespoň půl hodiny. Připravte si zálivku na salát. Smíchejte 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce rakytníkové šťávy, nasekané lístky koriandru, sůl, pepř a chilli. Maso vyjměte z lednice, rozpalte pánev nebo gril. Z obou stran opékejte 3 minuty. Maso nechte mírně zchladnout. Listovou zeleninu vložte do misky nebo hlubokého talíře, položte na zeleninové lůžko filet lososa a přelijte zálivkou.

Tip:
Pokud si přejete servírovat ještě dietnější verzi, doporučujeme marinovaného lososa místo grilování pomalu dusit v troubě.

Proč patří rakytník do detoxikačního jídelníčku:
Rakytník obsahuje řadu biologicky aktivních látek, které pomáhají tělu zvládat zvýšenou zátěž. Například obsažené karotenoidy podporují játra v jejich činnosti. Vitamín C napomáhá lépe se vyrovnat se zvýšenou zátěží, jíž detoxikace přirozeně přináší, a působí jako silný antioxidant a podporuje energii. V neposlední řadě obsahuje hippophein, který pomáhá povzbudit vitalitu a dobrou náladu. Vysoce kvalitní produkty z rakytníku včetně 100% rakytníkové šťávy naleznete v sortimentu rodinné farmy LUKA, a.s.

Zdroj a foto: LUKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *