Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiSport

Workshop Hry v přírodě přináší inspiraci pedagogům i rodičům

Jste trenér, učitel, rodič…, zkrátka ten, koho baví věnovat se dětem a pěstovat v nich lásku k pohybu? Pak právě vám jsou určeny semináře, které pořádají Děti na startu, celonárodní projekt FISAF.cz. Kromě odborných znalostí, zahrnujících i zásady první pomoci, vám přinesou spoustu podnětů a nápadů. A vše si hned vyzkoušíte v praxi!

„Velkou předností našich seminářů je až 95 % praxe. To znamená, že veškerá výuka a předávání zkušeností, například i ukázky her venku v přírodě, jsou účastníkům kurzů zprostředkovávány nikoli teoreticky, ale vše si mohou rovnou na místě sami vyzkoušet. Takový postup se nám velmi osvědčil a máme na něj i kladné ohlasy od lidí, kteří už podobné semináře absolvovali. V podobném duchu bude probíhat i dubnový workshop s názvem Hry v přírodě v Českém Šumburku,“ říká Jana Boučková, autorka celonárodního projektu Děti na startu, z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který tyto workshopy pořádá.

10 570 dětí se už dalo do pohybu…
Projekt Děti na startu vznikl před 8 lety s jasným cílem – probudit ve všech dětech bez rozdílu (tedy více i méně pohybově nadaných, štíhlých, s nadváhou, z měst i vesnic, z různých sociálních i ekonomických vrstev) chuť sportovat pro radost, bez stresu z výkonů. Nejen české děti se totiž hýbou stále méně, což má velmi negativní dopad na jejich zdraví a kondici. A jaké jsou dosavadní výsledky projektu?

„Celonárodní projekt Děti na startu běží už 8. rokem a za tu dobu přivedl k pohybu 10 570 dětí od 4 do 9 let a zapojilo se do něj celkem 252 různých středisek ve 14 krajích po celé republice. V rámci projektu pomáhají odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, mateřských školách, sportovních klubech i fitness centrech rozvíjet u dětí základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu. Právě pro tyto odborníky, ale zároveň pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti, kteří se chtějí dětem věnovat a pěstovat v nich kladný vztah ke sportu, jsme připravili inspirativní workshopy, na nichž mohou získat cenné informace, praktické rady i odborné materiály od našich lektorů,“ říká Jitka Literová, hlavní manažerka FISAF.cz.

Zábava a dobrodružství i pro lektory
„Na jarní období, konkrétně na 16.-17. dubna jsme připravili workshop Hry v přírodě. Jak už název napovídá, převažovat budou hry a cvičení v přírodě, ale částečně i v tělocvičně. Jako místo konání jsme vybrali Český Šumburk, kde jsou pro podobné akce ideální podmínky. Nejen, že se tu vše nachází pod jednou střechou (tělocvična, ubytování i možnost stravování) a okolo je krásná příroda, ale především tu skupina může pracovat odděleně za maximálního dodržování současných bezpečnostních opatření,“ upozorňuje Jana Boučková z FISAF.cz.

Na tomto semináři získají účastníci především zásobník her, cviků a aktivit do přírody, s využitím známých i netypických pomůcek – jako jsou například různé hrací karty, které si mohou sami vyrobit. A co je třeba důležité před přípravou her v přírodě vědět? „Především jak velká bude skupina, pro kterou hry chystáme, nebo zda se jedná o hru určenou pro dvojice či jednotlivce. Také je nutné dobře znát okolí, kde se budou hry konat. Z vlastní zkušenosti ale vím, že právě příprava her v přírodě je i pro samotné pedagogy, trenéry či rodiče zábavou a dobrodružstvím,“ říká Jana Boučková.

V rámci workshopu Hry v přírodě proběhne i přednáška o první pomoci a bezpečném sportování a také ukázka zdravotního cvičení. Zároveň všichni účastníci obdrží nápaditý zásobník her. „Na srpen pak chystáme seminář s názvem Zásobník cviků, který přinese další várku inspirace pro cvičení s dětmi ve věku 4-9 let. A představíme i navazující projekt Sport-mánie, který je pokračováním projektu Děti na startu, a je určený dětem ve věku 9-11 let,“ uvádí na závěr Jana Hubačová, manažerka vzdělávání z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Škola fitness profesionálů FISAF.cz má více než 25letou praxi s vedením kurzů pro instruktory nejrůznějších forem cvičení. Spolupracuje s největšími kapacitami ve svém oboru. Jako první v ČR jí byla udělena akreditace mezinárodní společnosti Europe Active. Ta představuje nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě a FISAF.cz ji získal pro oblast skupinových cvičení a cvičení pro děti. Více na www.fisaf.cz

Zdroj a foto: www.detinastartu.cz a www.fisaf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *