Knihu pražské botanické zahrady Pelargonie pokřtili Spejbl s Hurvínkem

Botanická zahrada hl. m. Prahy uvedla do prodeje novou knihu Pelargonie. Jejího křtu se tentokrát ujaly loutkové postavy Spejbla a Hurvínka. Loutkoherci Divadla Spejbla a Hurvínka si pro tuto příležitost připravili krátkou scénku, ve které Spejbl za pomoci publikace z pera tria odborných kurátorek pražské botanické zahrady sází muškáty. Dění kolem toho svérázně komentují Spejbl a Hurvínek, a to hlasem herce a loutkáře Martina Kláska.

Publikace Aleny Novákové, Jarmily Skružné a Evy Smržové provází celým světem rodu Pelargonium, seznamuje čtenáře s botanickými druhy i odrůdami, které se u nás běžně pěstují. Autorky radí, jak pelargonie pěstovat, jak o ně pečovat, a také se věnují způsobům jejich množení. Knihu je možné zakoupit v botanické zahradě či objednat na webu www.botanicka.cz. Její cena je 349 Kč.

Rozhodnutím vlády České republiky je Botanická zahrada hl. m. Prahy pro návštěvníky od 18. prosince do odvolání uzavřena.

Velmi si vážíme podpory Divadla Spejbla a Hurvínka, kterou věnuje našim aktivitám. Tentokrát se jeho protagonisté s chutí ujali křtu naší nové knihy. Již v roce 2013 si Spejbl a Hurvínek v doprovodu loutkoherců v naší zahradě v rámci projektu Kořeny osobností vysadili lípu japonskou. Věřím, že ještě bude příležitost, abychom v naší spolupráci s divadlem pokračovali,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Spejbl s Hurvínkem představili zasvěcenou knihu o muškátech ‚Pelargonie‘. Koho povolanějšího pozvat do říše rostlin než naše ‚Homo tilia‘, tedy kluky lipové, navíc pan Spejbl pohnojil, co mohl, a muškáty mu bují jako divé! Radujme se! Jaro je tu,“ doplnila Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Díky péči odborných kurátorek spravuje botanická zahrada v Troji jedinečnou sbírku pelargonií. Část této kolekce je běžně k vidění v expozicích. Doposud je však celý areál z důvodu vládních nařízení pro veřejnost uzavřený.

Titul Pelargonie je možné objednat na www.botanicka.cz/pelargonie. Botanická zahrada hl. m. Prahy zahájila letos 52. sezónu, a tak prvních 52 čtenářů získá knihu i s podpisy autorek.

Zdroj a foto: www.botanicka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.