Cestovatelé během svátků preferovali teplejší destinace

Již podruhé byli lidé po celém světě nuceni oslavit Velikonoce v pandemickém režimu. Data Kiwi.com přinášejí přehled o tom, jaké destinace cestovatelé během těchto svátků nejčastěji navštěvovali a jakým způsobem ovlivnila pandemie jejich letošní výběr.

Velikonoce patří mezi jeden z nejdůležitějších křesťanských svátků vůbec a společně s židovským svátkem Pesach probíhají přibližně ve stejnou dobu, těsně po nich následují také oslavy pravoslavných Velikonoc. V tomto svátečním období patří mezi tradičně nejoblíbenější globální destinace především Londýn, Barcelona, Paříž, Atény a izraelský Tel Aviv. V letošním roce se ale preference cestujících výrazným způsobem proměnily.

Vyjma Londýna vypadla letos všechna výše vyjmenovaná města z první desítky nejnavštěvovanějších destinací a byla nahrazena exotičtějšími místy, jako je například Istanbul, který okupuje samotný vrchol žebříčku, následuje Mexiko City, Las Vegas, Bogota, Cancún a celoročně prosluněná americká města jako je Las Vegas a Orlando.

Tento trend kopírují také samotná vyhledávání cestujících. V průběhu března lidé nejčastěji zkoumali nabídky do destinací s teplejším podnebím, jako je , Dubaj, Miami, Los Angeles či Orlando.

Kam vycestovali během velikonočních svátků Češi?
Ačkoli Češi během letošních Velikonoc cestovali méně než v předešlých letech, stále zůstávají věrní svým oblíbeným destinacím: Londýnu, Kodani, Milánu, Paříži a Barceloně. I přes velký pokles rezervací v důsledku pandemie zůstaly všechny destinace (kromě Kodaně a Milána) v první pětce, přidaly se k nim Kyjev a Tenerife, které byly během letošních velikonočních svátků nejnavštěvovanějšími destinacemi mezi Čechy.

Češi tedy kopírují globální trend a dávají přednost především teplejším destinacím, mezi top 10 nejvyhledávanějších míst patřila v březnu Dubaj, ostrovy Turks a Caicos, Palma de Mallorca, Barcelona, Malaga a Las Palmas na Kanárských ostrovech.

Co se týče vývoje cen letenek, tak největší celosvětový nárůst v porovnání s březnem 2020 byl zaznamenám na leteckých linkách do Oceánie. Konkrétně se jedná o lety z Oceánie do Asie (70 %), do Ameriky (103 %) a do Afriky (133 %). Naopak největší pokles nastal u letenek z Afriky do Asie (32 %), do Evropy (27 %) a z Evropy do Asie (29 %).

V České republice byl překvapivě největší nárůst cen letenek zaznamenám u letů do evropských destinací a to o 48 %, poté u letů do Afriky o 21 % a do Ameriky o 11 %.

Zdroj: Kiwi.com, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.