Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Vyrazte do lázní pro ztracenou imunitu a načerpat sílu

Snížená imunita, vyčerpání, nedostatek sil, dýchací obtíže. Přesně na tyto problémy se zaměřují aktuální lázeňské wellness pobyty například ve Františkových Lázních, v Luhačovicích, Jeseníku i Karlových Varech. Pro klienty, kteří prodělali onemocnění covid-19, a seniory připravili speciální programy, které vás vrátí na nohy. U vybraných pobytů navíc do konce roku 2021 můžete uplatnit státní příspěvek ve výši 4 000 Kč za osobu.

Ne u každého probíhá onemocnění covid-19 bez komplikací. Nejčastějšími problémy, s nimiž se lidé po jeho prodělání potýkají, jsou snížená imunita, obtíže s dýcháním a pohybovým aparátem. Přesně na tyto neduhy se zaměřily některé lázně, které připravily speciální pocovidové programy. Plán procedur vám ve většině z nich sestaví lékař na míru dle vašeho aktuálního zdravotního stavu. Tyto programy najdete například v Janských Lázních, Hotelu Francis nebo Reza ve Františkových Lázních, v Jurkovičově domě v Luhačovicích či v Priessnitzových lázních v Jeseníku.

Zájem o tyto speciálně zaměřené pobyty roste, což potvrzuje i Richard Šipoš z rezervačního portálu Spa.cz: „Denně na Spa.cz rezervujeme přes 30 pocovidových pobytů. Toto číslo roste každým týdnem, a to i v době uzavření hotelů. Lidé si rezervují pobyty po covidu už na květen a doufají, že v té době bude pro léčebné pobyty opět otevřeno, chtějí se léčit co nejdříve.“

Lázně nezapomínají ani na seniory a nabízí pro ně programy, které jsou zacíleny především na dýchací cesty a posílení imunity. V lázních vás naučí správně dýchat, procvičí ochablé svaly a doplní potřebné vitamíny. Tyto pobyty nabízí Lázně Libverda, ASTORIA hotel & Medical Spa v Karlových Varech či Lázně Lipová.

Lázně jsou skvělá prevence proti onemocnění
Lázeňské wellness pobyty jsou současně výborným způsobem, jak posílit obranyschopnost organismu proti virové nákaze, což dokazuje i zvýšený zájem o tento typ pobytů: „Nyní převládají právě ty na posílení imunity, a to v letních a podzimních termínech. Lidé nemají urgentní potřebu léčby a chtějí mít větší jistotu otevřených služeb. Zajímavé je, že průměrná délka lázeňského pobytu vzrostla v roce 2021 o 2,5 dne, což je přímý vliv státních poukazů, jejichž využití je podmíněno pobytem na alespoň 6 nocí,“ potvrzuje Richard Šipoš ze Spa.cz.

Například v Sanatoriu Kriváň v Karlových Varech na vás čeká 12 relaxačních a otužovacích procedur jako klasická masáž, perličková koupel, vstup do solné jeskyně, Kneippův chodník, finská sauna či ledová kabina.

Ušetřete se státním poukazem
Program státních příspěvků na lázeňskou péči byl prodloužen do konce roku 2021, a tak i opakovaně můžete za svůj lázeňský pobyt ušetřit 4 000 Kč na osobu, pokud ve vybraných českých lázních strávíte alespoň 6 dní a absolvujete 5 procedur. Více informací o tom, jak poukaz získat a uplatnit, najdete na StatniPoukaz.cz.

Foto: archiv spa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *