Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Připravme nohy do sandálů díky novozélandské manuce

Sezóna žabek, sandálů a otevřených lodiček se blíží. Aby krásné boty zdobily zdravě vypadající nohy, je o ně třeba pečovat. Vedle pečlivého výběru prodyšné obuvi by to měla být základní domácí pedikúra. Po známé exfoliaci pomocí pemzy či pilníku a hydrataci díky krémům je vhodné ošetřit kůži přípravky s antimikrobiálním efektem. Bakterie a plísně totiž mohou za zápach chodidel, jejich svědění, nevzhledné olupování kůže nebo rohovatění nehtů. Pomoci mohou výtažky z manuky a čajovníku, keřů ceněných pro své regenerační a antibakteriální vlastnosti. Právě tyto rostlinné esence v sobě snoubí Manuka Mycofoot Spray od české značky Green Idea, sprej pro svěží krok.

Během teplých měsíců je pokožka chodidel náchylnější k infekcím než během zimy. „Stačí neprodyšná obuv, v níž se vám zpotí nohy, návštěva bazénu či saun, a na problém může být zaděláno. Zvýšený zápach chodidel by pro nás měl být ukazatelem, že naše pokožka bojuje s vyšším koncentrací bakterií, jež produkují nepříjemné plyny a způsobují tak nevítaný odér. Proto jsme vytvořili sprej Manuka Mycofoot, který v sobě spojuje účinky australského čajovníku a novozélandské manuky. Obě tyto rostliny jsou ceněny pro své silice s výraznými antimikrobiálními vlastnostmi a příjemnou vůni,“ vysvětluje MVDr. Jiří Pantůček, zakladatel značky Green Idea. Podle něj ocení sprej s manukou každý, kdo chce předcházet nepříjemnému zápachu nohou nebo s ním už vlivem pocení bojuje.

Manuka – novozélandský poklad Maorů
Pro keř balmín košťatý se vžilo označení manuka. Takové jméno mu totiž dali novozélandští Maorové a znamená „cítím se dobře“ nebo také „zabíječ bakterií a plísní“. Výtažky z manukových keřů mají výrazné antimikrobiální účinky. Těmi, a také svojí vůní, je manuka často připodobňována australskému čajovníku (tea tree), svojí účinností ho ale předčí. Maorové manuku používali na regeneraci ran, kožní infekce nebo pro zmírnění ekzému. Osvědčil se v boji s bakteriemi, plísněmi, kvasinkami i některými viry. Vysoce ceněný je také manukový med.

Manuka Mycofoot Spray, Green Idea, greenidea.cz a topvet.cz, 50 ml za 158 Kč
Dejte sbohem zápachu nohou díky manuce a čajovníku. Mycofoot Spray obsahuje antimikrobiální výtažky z těchto keřů a pomáhá v boji s bakteriemi a plísněmi. Oceníte jej u neprodyšné obuvi, po návštěvě bazénů a v případě častých mykóz nohou. Užijte si sezónu sandálů bez ostychu.

Značka Green Idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green Idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Zdroj a foto: Green Idea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *