Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Queenie zavzpomínají na legendární koncert na počest Mercuryho

Před 29 lety, dne 20. dubna 1992, se ve Wembley konal velký koncert k uctění památky zpěváka legendární britské skupiny Queen – The Freddie Mercury Tribute Concert. Tento významný den si připomíná i česká kapela Queenie s Michaelem Kluchem v čele, jež svojí tvorbou vzdává hold britským Queen i jejímu zpěvákovi Freddiemu Mercurymu. V den výročí koncertu, tedy 20. dubna 2021, Queenie zpřístupní na svém YouTube kanále záznam svého online koncertu The Show Must Go Home ke zhlédnutí zdarma. Frontman skupiny Michael Kluch zároveň vyzývá fanoušky k podpoře charitativní organizace The Mercury Phoenix Trust, která vznikla po Mercuryho smrti.

Letos je tomu již 29 let, kdy se ve Wembley konal velký koncert k uctění památky Freddieho Mercuryho – The Freddie Mercury Tribute Concert.

Kromě zbývajících členů kapely Queen Briana Maye, Rogera Taylora a Johna Deacona na něm vystoupila řada dalších umělců. Například kapely Metallica, Def Leppard nebo Guns N´ Roses a hudební hvězdy jako Elton John, David Bowie, Annie Lennox, Roger Daltrey, Tony Iommi, James Hetfield, George Michael, Seal, Robert Plant, Axl Rose, Liza Minnelli a další.

Pro kapelu Queen šlo o nesmírně emotivní záležitost. Stadion ve Wembley je spojován s koncertem Live Aid, kde Queen také účinkovali a šlo o jedno z jejich nejúspěšnějších vystoupení vůbec. Vzpomínkový koncert se navíc stal jedním z posledních momentů, kdy zbylí tři členové skupiny Queen vystoupili pohromadě. Baskytarista John Deacon se ke kapele kromě příležitosti The Freddie Mercury Tribute Concertu přidal už jen jednou, a to v roce 1996. Brian May později prohlásil: „Samozřejmě jsem měl pocit, jako by tuhle úžasnou noc byl Freddie s námi.“

Koncert v roce 1992, jenž byl připomínkou života nedávno zesnulého zpěváka, se vyprodal během dvou hodin, nadto jej sledovala jedna miliarda diváků u televizních obrazovek. Z výtěžku koncertu založili členové Queen charitativní organizaci The Mercury Phoenix Trust, která působí dodnes a je klíčovou součástí dnešní skupiny Queen a Mercuryho dědictví. Doposud tato organizace, která napomáhá výzkumu viru HIV a boji proti onemocnění AIDS, poskytla potřebným více než 17 milionů liber.

Česká kapela Queenie, která pokračuje v prezentaci fenomenálního odkazu Queen a jejího frontmana Freddieho Mercuryho, chce divákům připomenout tento den a zároveň i myšlenku a poslání, jež před 29 lety na stadionu ve Wembley vzniklo. „V průběhu celé naší historie každoročně věnujeme finanční prostředky této organizaci, jelikož cítíme sounáležitost profesní i lidskou. V roce 2019 nám z nadace dokonce přišlo poděkování podepsané Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. Rádi bychom lidem tento výjimečný den připomněli, a proto jsme se rozhodli pozvat všechny ke sledování našeho online koncertu The Show Must Go Home, který bude 20. dubna 2021 dostupný zdarma na našem YouTube kanálu. Rádi bychom také vyzvali všechny naše fanoušky i fanoušky skupiny Queen a Freddieho Mercuryho, aby místo zaplacení vstupenky přispěli organizaci The Mercury Phoenix Trust jakoukoli sumou pro dobrou věc,“ řekl frontman skupiny Queenie Michael Kluch.

„Chtěli jsme udělat pompézní online koncert a na ničem jsme nešetřili. Pokud nyní ještě navíc poslouží dobré věci, udělá nám to velkou radost. Koneckonců je to i takový návod pro fanoušky, jak získat podpis kytaristy a bubeníka Queen, akorát zřejmě musíte poslat vyšší obnos,“ dodává s úsměvem Michael Kluch.

O Queenie:
Hudební skupina Queenie vznikla v roce 2006 a svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele Queen. Svá vystoupení Queenie označují za koncertní divadlo, skrze něž předávají hudbu Queen dalším generacím. Koncertní show Queenie charakterizuje nejen precizní ztvárnění písní v původních tóninách a aranžích či fyzická podoba zakladatele kapely Michaela Klucha s Freddiem Mercurym, ale také technická dokonalost podpořená vlastním realizačním týmem a smysl i pro ty nejmenší detaily. To vše z Queenie dělá jednu z nejuznávanějších tribute kapel u nás i v zahraničí.

Zdroj a foto: www.queenie.cz, www.queenrelived.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *