Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

České domácnosti kvůli pandemii výrazně omezily své výdaje. Vidí však světlo na konci tunelu

Již více než rok trvající pandemie se výrazně promítla do finančních možností Čechů, kteří nyní šetří více než kdy dřív. Z průzkumu mezi zákazníky Providentu vyplývá, že více než polovina dotázaných aktuálně neplánuje výdaje vyšší než 10 000 Kč. Postupující proočkovanost, příchod léta a postupné rozvolňování však Čechům dodává naději a světlo na konci tunelu. Podle průzkumu se lidé nejvíce těší na návrat do zaměstnání, mezi přátelé nebo na návštěvu kadeřníka.

Únorový průzkum mezi zákazníky společnosti Provident Financial ukázal, že ve srovnání s předešlými lety české domácnosti výrazně více šetří a omezují nákupy na nezbytně nutné položky, jako jsou například potraviny nebo drogerie.  Výdaje vyšší než 10 000 Kč, např. na vybavení nebo rekonstrukci domova neplánuje 60 % respondentů. „Pandemie naučila Čechy šetřit. Domácnosti pečlivě zvažují veškeré své výdaje a v rámci rodiny se o nich mezi sebou radí. Je pravděpodobné, že až krize skončí, budou i nadále Češi opatrní ohledně vlastních výdajů,“ dodává k situaci Luboš Kratochvíl, analytik ze společnosti Provident.

Světlo na konci tunelu
V současné nepříznivé celospolečenské situaci však Češi nevzdávají naději a těší se na to, až se budou moci vrátit ke k běžnému způsobu života. První kroky Čechů povedou nejčastěji do kadeřnictví. Dále se těší na návrat do zaměstnání, návštěvu restaurace nebo nákup oblečení, vyplývá z v průzkumu mezi zákazníky Provident Financial. „Těším se, až půjdu s dětmi do ZOO,“ říká jedna z respondentek.

„Pro mnohé pandemie také znamenala nucené přerušení obživy a to především ve službách. Čas strávený v práci má přitom pozitivní vliv na psychiku. Vidina toho, že se toto již brzy změní, nám všem dodává světlo na konci tunelu,“ dodává psycholožka Kateřina Brikciová.

Zdroj: www.provident.cz  , foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *