Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Dostatek tekutin na jarní kilometry

Začalo jaro a s ním přirozeně roste chuť vydat se na procházky či výlety do přírody, posilnit kondici nebo se zbavit nadbytečných kilogramů, které jsme během dlouhé zimy nabrali. Ať už je vaše motivace jakákoliv, myslete i na dostatek tekutin, který k pohybu nezbytně patří. Ideálně v kvalitní, opakovaně použitelné lahvi, protože ty jednorázové z PET k zdravému a ekologickému životnímu stylu už dávno nepatří. Čeho byste si tedy při výběru „té pravé“ měli všímat?

Materiál rozhoduje
Plast patří k nejoblíbenějším materiálům, hlavně díky jeho nízké hmotnosti a nerozbitnosti. Je ale třeba mít na paměti, že není plast jako plast. Mezi nejkvalitnější plastové materiály patří Tritan. Svými vlastnostmi připomíná sklo – neabsorbuje pachy, nezažloutne, je velmi pružný a odolává i vysokým teplotám, nejodolnější druhy Tritanu až do výše 110 °C. Díky vhodnosti pro styk s potravinami nachází časté využití v podobě výrobků pro domácnost nebo sportovních a pitných lahví. Je UV rezistentní, díky čemuž zachovává delší trvanlivost nápojů. Všímejte si také, jestli je lahev označená jako BPA free, což znamená, že neobsahuje látku BISFENOL A, která může být pro lidský organismus toxická. I tyto požadavky Tritan splňuje, což bylo prokázáno opakovaným testováním.

Méně je více
Při výběru lahve na vodu, kterou chcete mít stále při sobě, platí pravidlo – méně je více. Nejen pro děti je nošení těžkých nápojů demotivující, odlehčený batoh či tašku ocení každý. Velké lahve a skleněné karafy proto nechte doma nebo v kanceláři, mimo domov jsou vhodnější lehčí lahve s menším objemem. Ostatně, doplnit si je můžete už kdekoliv, postačí pitná voda z vodovodu.

Tip SodaStream
Lahev SodaStream My Only Bottle je skvělým řešením na cesty, do fitness centra i do přírody. Díky objemu 0,6 litru je malá i lehká zároveň, přenášení a manipulaci ulehčuje praktické poutko na nerezovém uzávěru. Lahev je vhodná i pro výrobníky SodaStream, takže si do ní můžete připravit i svůj oblíbený perlivý nápoj. My Only Bottle je vyrobena z vysoce odolného Tritanu bez BPA, který vydrží i extrémní zátěž, například časté mytí v myčce na nádobí, a odolá i teplotám do 70 °C a nárazům či poškrábání. Za praktičností nezaostává ani design – lahev je k dostání v modré, růžové a černé variantě, takže každý člen rodiny může mít svoji vlastní. Hermetické víčko brání nechtěnému vytékání nápoje, a proto se nemusíte bát zamokřené tašky nebo kabelky. Řadu doplňuje ještě tyrkysová varianta se sportovním víčkem. Doporučená cena lahve MOB 0,6 l na vodu s sebou je 359, – Kč.

Zdroj a foto: SodaStream

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *