Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad  

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další spojení. Po slovensko-českých spolupracích s Danem Bártou, Barborou Mochowou a skladbě „Whisper“ se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan teď přichází slovenské mezigenerační hudební setkání s Peterem Lipou.

Ze čtvrté ‚fúzie‘ s Peterem Lipou mám velkou radost. Peter mě už několikrát přizval ke spolupráci a teď jsem ho s radostí pozvala já. Poznali jsme se už v roce 2009 na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Od té doby jsme si spolu několikrát zazpívali při různých příležitostech. A máme už i dvě společné nahrávky. Jednu z nich jsme se na album Fúzie rozhodli předělat a nahrát trochu jinak,“ říká o motivaci k nové verzi společné písničky Zuzana.

Skladba Nenápadný nápad vyšla původně v roce 2019 na albu Peter Lipa: Dobré meno. Její nová verze vznikla v produkci Andreje Hrušky.

Velmi mě potěšilo, když mi Zuzka zavolala, že uděláme novou verzi Nenápadného nápadu. A když mi řekla, že je nahrávání spojené s natáčením, tak mě to potěšilo ještě víc. Klipy se totiž většinou dělají tak, že zpíváme v jiném prostředí a jen na playback. Tohle bylo jedinečné, protože tam byla celá kapela a hráli jsme to živě. Bylo to velmi příjemné a aspoň na chvíli mě to doslova vytrhlo z té pandemické krize. Já se doma snažím také něco dělat, ale jsem tam na to jen sám. Se Zuzkou jsem spolupracoval už několikrát a vždy z mé iniciativy. Tentokrát oslovili oni mě. S výsledkem jsem velmi spokojen. Doufám, že stejně spokojeni budou i posluchači a diváci,“ doplňuje o spolupráci Peter Lipa.

Zvuk a obraz všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy najednou a živě. Nahrávání skladby Nenápadný nápad proběhlo v polovině března v SMT Studiu v Bernolákove, které sídlí v místním kulturáku. Atmosféru výjimečného hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Petera Lipy s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem, Martinem „Majlem“ Štefánikem a producentem Andrejem Hruškou obrazem zachytil Dominik Janovský.

Nálada při natáčení této live verze byla opravdu skvělá, Peter je velký profesionál a všichni jsme se ze zázraku, jakým pro nás živé hraní vždy je, alespoň na chvíli velmi těšili a dokonale jsme si ho užívali. Píseň dostala nový a tanečnější šat, který jí podle mě velmi svědčí,“ popisuje atmosféru natáčení Zuzana Mikulcová.

Album Fúzie – keď hudba spája získalo v této pro hudbu a kulturu nelehké době podporu fanoušků a uspělo v crowdfundingové kampani na serveru Hithit.sk. Letos ho v netradiční podobě na USB vydá české vydavatelství Tranzistor.

O projektu Fúzie:
Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

Zdroj a foto: http://zuzanamikulcova.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *