Kvalita krmiv prověřená Border koliemi

Značka Fitmin klade důraz na vysokou kvalitu svých krmiv, a to nejen s respektem ke zvířeti samotnému, ale i k přírodě. Kvalitní srst, zuby, fyzická a duševní pohoda, to všechno jsou rysy psa, které lze správnou stravou ještě více podpořit. Důkazem jsou desítky štěňat i dospělých psů, kteří vyrůstají v Chovatelské stanici Fitmin, kde mají poslední slovo ve vývoji krmiv pro psy.  

Již 19 let ke značce Fitmin neodmyslitelně patří i chovatelská stanice, ve které vychovávají šampiony především světových výstav a v kynologických sportech, ale i canisterapeuty nebo pejsky pro děti, které doma svého vlastního mazlíčka mít nemohou. Plemeno Border kolie bylo pro tuto chovatelskou stanici vybráno zcela záměrně, a to zejména pro jejich výborný charakter, inteligenci, citlivost a sportovní předpoklady. Jejich vytříbené jazýčky pomáhají zdokonalovat recepturu, a proto mají ve vývoji krmiv poslední slovo. Jejich spokojenost, vitalita a vyhrané trofeje jsou tím nejlepším důkazem, že lidé stojící za značkou Fitmin dělají svoji práci dobře.

Vytříbené chutě psí smečky
Aby se všechny vlastnosti a rysy plemene podpořily, v Chovatelské stanici Fitmin jsou psi krmeni zcela zásadně krmivy značky Fitmin, u jejichž zrodu a vývoje také tito psi stojí. „V průběhu ověřování chutnosti krmiv dostávají pejsci nejčastěji dvě varianty granulí a pečlivě se sleduje, které jim více chutnají, do kterých se pustí dřív nebo které z nabízených variant sní pejsek více. Tyto údaje jsou pečlivě zapisovány do tabulek a následně vyhodnocovány. Mimo chutnost granulí kontrolujeme samozřejmě i kondici psa pomocí pravidelného vážení,“ vysvětluje výživová specialistka Adéla Palacká. Přesně proto je značka Fitmin opravdovou jedničkou, kterou vaši čtyřnozí společníci milují.

S respektem ke zvířatům i přírodě
Značka Fitmin neponechává nic náhodě a při vývoji granulí se zaměřuje na všechny důležité faktory, které by každého správného pejskaře měly zajímat. Důležité tak není sledovat pouze samotné složení granulí, které jste pro svého pejska vybrali, ale také například analytické složky (proteiny, tuky a oleje, vlákninu, popeloviny, vápník a. fosfor). „Právě poměry těchto analytických složek jsou ve výživě a krmení psů velmi důležité. Proto se snažíme neustále krmiva inovovat, a to především ve spolupráci s vytříbenými jazýčky našich border kolií,“ uvádí Lucie Šafářová, ošetřovatelka pracující v Chovatelské stanici Fitmin a dodává: „V naší chovné stanici se snažíme především podporovat přirozené rysy a vlastnosti tohoto plemene. Snažíme se vychovávat nekonfliktní pejsky, kteří mají kladný vztah k lidem. Jsou to veselí a bezproblémoví společníci, kteří budou vhodní do rodin a pro pohodový život.“

Kvalitní české produkty
Prioritou Fitminu je kvalitní složení krmiv. Ta jsou totiž vyráběna v souladu se systémem jakosti podle normy ISO 9001:2008. Od roku 2012 Fitmin vlastní certifikát International Food Standard (IFS), který je jedním z nejdůležitějších a nejuznávanějších certifikátů v potravinářství ve světě.

Chovatelská stanice byla vybudována z původních zemědělských objektů, které nyní tvoří komplex nabízející psům plemene border kolie ideální podmínky k jejich aktivnímu a spokojenému životu. Od jejího založení v roce 2002 již odchovala přes 200 štěňátek z více než 40 vrhů. Někteří pejsci z této chovné stanice dělají radost páníčkům nejen z Česka, ale také například ze Švédska, Polska, Rakouska, Slovenska nebo i vzdáleného Japonska.

Zdroj a foto: Fitmin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.