Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiJídlo a pití

Dětský den s Mlékárnou Valašské Meziříčí

Oslavme společně s našimi dětmi Mezinárodní den dětí. V letošním roce si to zaslouží snad více než kdy jindy. Pozvěme je 1. června na zmrzlinu nebo upečme společně rychlou dobrotu. Odměníme je tak hned dvakrát. Jednak něčím na zub a pak tím, že spolu strávíme čas. A to jinak než zadáváním úkolů a jejich kontrolováním. Užijme si tento den naplno. U příležitosti dne dětí jsou připravovány i různé společenské a sportovní akce. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Recepty, k oslavě dne dětí, připravila Mlékárna Valašské Meziříčí za použití svých výrobků, tak aby byly zábavou pro rodiče i jejich děti. Den dětí se slaví ve více než 145 zemích světa. Vyhlášení dne oslavujícího děti, který by se slavil po celém světě, bylo poprvé doporučeno na Světové konferenci pro blaho dětí, která se konala 1. června 1925. 

„Den dětí slaví rodiče s dětmi společně, proto jsme se rozhodli připravit jednoduché recepty z našich výrobků, které zvládnou malí i velcí a zároveň budou zábavou pro tento den,” říká Ing. Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Do receptu jsme použili i naši novinku Bílý jogurt z Valašska bifido, který obsahuje zdravé bakterie Bifidobacterium, BB-12®, jež mají řadu pozitivních účinku na naše zdraví,” dodává Radka Benešová.


Odlehčené skořicové lívance
Suroviny:
200 g Bílý jogurt z Valašska bifido
60 g celozrnné mouky
2 lžičky třtinového cukru
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
1 skořicový cukr
30 ml mléka
1vejce

Postup:
Smícháme všechny sypké směsi dohromady a zvlášť všechny tekuté. Následně pak zamícháme tyto dvě směsi dohromady. Pokud je těsto příliš husté, zředíme mlékem. Smažíme nasucho nebo na trošce olivového oleje. Na jeden lívanec většinou vychází na 1 až 2 polévkové lžíce. Podáváme s domácí marmeládou nebo s javorovým sirupem.

Nepečený dort s Kysanou smetanou z Valašska
Suroviny:
3-4 Kysané smetany z Valašska
2 balíčky dětských piškotů nebo piškoty cukrářské
cukr moučka
Čerstvá smetana ke šlehání z Valašska
kompotované ovoce nebo čerstvé dle sezony
želatina v sáčku

Postup:
Připravíme formu na dort kulatou nebo hranatou. Dno poklademe dětskými piškoty nebo můžeme použít i piškoty cukrářské. Mezitím v misce smícháme Kysanou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí a ušlehanou Čerstvou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí, přidáme cukr podle chuti a vzniklou hmotu navrstvíme na piškoty. Poklademe ovocem dle sezonnosti nebo můžeme i ovoce kompotované. Pokud používáme kompot, přecedíme šťávu a později použijeme do želatiny. Na ovoce dáme piškoty a opět zakryjeme smetanovou směsí a poklademe ovocem. Poslední vrstvu piškotů a smetany nakonec ozdobně položíme ovocem. Připravíme želatinu podle návodu na sáčku. Každý výrobce udává jiný poměr ovocné šťávy a sypké želatiny. Necháme trošku vychladnout a nalijeme na dort. Kdo nemá rád želatinu, nechá vrchní vrstvu jen s ovocem. Dáme do chladu a druhý den podáváme.

Tuto variantu nepečeného dortu lze připravit i jako dezert. Podle počtu strávníků zvolíme velikost a počet skleniček. Ty naplníme stejným způsobme jako bychom plnili jednu velkou formu.

Den dětí
V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen.Den pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení – tedy 1. června 1950 a k oslavám se tehdy připojilo více než 50 zemí světa a oslavy pak probíhaly každý rok. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí. Československo, a později i Česká republika, také převzaly toto datum, a proto se i u nás slaví Mezinárodní den dětí na začátku června.

Zdroj a foto: www.mlekarna-valmez.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *