Zámek Eckartsau nabízí servisní služby pro cyklisty 

Pro některé je to vítaná zastávka podél Dunajské cyklostezky, pro jiné je to skutečný cíl jejich cyklistické exkurze. Bez ohledu na to, ze kterého konce projedete Národním parkem, naleznete zde zámek Eckartsau, který je na půli cesty mezi Vídní a Bratislavou.

Pro hosty je zde otevřená kavárnička s domácími koláčky a lahodnou kávou. Pohodlně si můžete odpočinout v houpacích sítích nebo na lehátkách, které jsou zdarma pro návštěvníky umístěny v dostatečně vzdálenosti od sebe v nádherném zámeckém parku s obrovskými starými duby a buky.

Zámek nabízí i množství výstav. Doporučujeme navštívit výstavu o pohnuté minulosti majitelů zámku, z rodu Habsburků, která je nyní tahákem nejen pro cyklisty.

Ať už máte jakýkoliv důvod navštívit zámek, tak pro všechny cyklisty nyní existuje ještě jeden důvod a to nový servis pro cyklisty a jejich kola. Využít můžete místa a boxy pro odložení zavazadel nebo možnost dobít si baterie v elektrokole. Kromě toho si můžete zkontrolovat stav bicyklu, změřit tlak v pneumatikách nebo jen jednoduše dofouknout vzduch. Nicméně na údržbu vašeho kola není určený žádný personál, a tak si musí každý cyklista poradit a pomoci sám.

Otevírací doba zámecké kavárny a informačního místa:
Po-Pá: 10:00 – 17:00
So, neděle a svátky: 10:00 – 18:00

Zdroj a foto: www.SchlossEckartsau.at a https://www.schlosseckartsau.at/slovnik, www.kamkam.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.