8 zajímavostí, které jste o Jasonu Stathamovi nevěděli

Jason Statham, hvězda filmů jako je Mechanický zabiják anebo Zastav a nepřežiješ, které uvidíte v červnu na televizní stanici AMC, je známým akčním hrdinou. I on je však jen člověk, který má své slabosti a zážitky, na které by možná raději zapomněl. Pojďme si na Jasona společně posvítit.

1. Málem se zúčastnil olympiády v disciplíně skok do vody
Předtím, než se z Jasona Stathama stala hvězda televizních obrazovek, byl jedním z nejšikovnějších ve skoku do vody. Dvanáct let byl součástí britského národního týmu skokanů. Přestože byl jedním z nejlepších, Statham se nikdy na olympiádu nekvalifikovat, což je pro něj stále bolestivá vzpomínka.

2. Koketoval i s modelingem
Poté, co ukončil kariéru profesionálního sportovce, se Statham rozhodl vstoupit do světa modelingu pod křídly francouzské modelingové agentury French Connection. Společnost hledala údajně někoho, kdo by vypadal jako normální chlap – a to Statham se svým mužným vzhledem dokázal na jedničku.

3. Před svou první velkou rolí prodával padělky šperků a parfémů na ulici
Po zkušenostech s potápěním a modelingem se Statham rozhodl pro jiný způsob obživy, a to prodávání padělků. A právě i díky tomu se stal perfektním kandidátem filmu Sbal prachy a vypadni režírovaném Guyem Ritchiem, který napsal roli Bacona přímo Stathamovi na míru.

4. Byl i v pár videoklipech
Internet nezapomíná, a proto videoklip k písničce Comin’On nemůže být opomenut. A to nejen kvůli tomu, že jde o skvělý song – ale i kvůli naolejovanému a polonahému Jasonovu Stathamovi, podivně tančícímu v pozadí.

5. Kaskadérské kousky dělá sám (většinou!)
Mimo fakt, že je ve skvělé formě, může být Statham také pyšný na to, že za většinou nebezpečných scén stojí právě on sám. Nemyslí se tím pouze pěstní souboje, ale i to, že se dokáže pověsit za jednu ruku z helikoptéry 900 metrů nad zemí!

6. Při natáčení filmů Postradatelní 3 málem zemřel
Už víme, že Statham dělá kaskadérské kousky sám, není proto překvapením, že se při natáčení filmu Postradatelní 3 dostal do velkého nebezpečí. V jedné akční scéně se u třítunového kamionu rozbily brzdy, ten se zřítil i se Stathamem do Černého moře. Jason se musel sám dostat z vody – prý nebyl daleko od utonutí.

7. Umí nejeden druh bojového umění
 Stathamova fitness rutina obnáší víc než jen posilování s činkami. Herec ovládá dokonce několik druhů bojových sportů, jako například box, judo nebo brazilské jiu-jitsu. Údajně právě bojové umění mu pomáhá udržet se fit a samozřejmě pomáhá i jeho výkonu na obrazovkách.

8. Natáčel v Česku
Ani Česká republika není Stathamovi neznámá. Před několika lety natáčel v Praze reklamu pro energetickou společnost Gazprom, kdy je ve videu pronásledován motocyklisty. Statham si prostě drží svůj styl i v reklamách!

Televizní stanice AMC v červnu přináší akční týden s Jasonem Stathamem. V pondělí 21. června ve 22:00 akční thriller Mechanický zabiják. V úterý 22. června ve 22:00 dramatický thriller Crazy Joe. Ve středu 23. června ve 22:00 Zastav a nepřežiješ. Ve čtvrtek 24. června ve 22:00 Boj. V pátek 25. června ve 22:00 The Expendables: Postradatelní.

Foto: archiv YT, fitness facts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *