Sbalte se na dovolenou jako profík aneb Zdravotní „KáPéZetka“ proti zdravotním potížím

Sezona dovolených je tu. To znamená nejen nákup nových plavek, opalovacího krému a dalšího vybavení, ale také důkladná příprava v podobě cestovního pojištění a lékárničky, která bude obsahovat vše proti (nejen) letním neduhům.

V průběhu léta a na dovolených se lidský organismus dostává do prostředí, které pro něj není zcela typické. Prázdniny u moře, nebo třeba na horách, s sebou mohou přinášet mnoho nepříjemných zdravotních potíží. To neznamená, že jsou prázdniny rázem zkažené, pokud budete mít „KáPéZetku“ pro zdravotní potřeby, mnoho průšvihů může být rázem vyřešených. Takže, co by vám, kromě náplastí a dezinfekce, ve vaší letní lékárničce nemělo chybět?

1. Aloe vera na všechny popáleniny
Aloe vera je doslova zázračná rostlina. Obsahuje nespočet prospěšných látek a díky svým uklidňujícím, zvlhčujícím a chladicím vlastnostem se často používá k léčbě popálenin, nejen od sluníčka. Aloe vera nepříjemné pálení sníží a pomáhá zklidnit nepříjemné pocity.

2. Jen pro ženy
V letních měsících ženy provázejí nepříjemné pocity v intimních partiích. Ženy mají jistou technickou nevýhodu – anatomicky je jejich tělo koncipováno tak, že jsou konečník, močová trubice a pochva velmi blízko u sebe. To je fakt, se kterým se nedá nic udělat. Každé ze tří ústí je osídleno přirozenými bakteriemi, které mají svou funkci. Pokud jsou v rovnováze, je vše v pořádku. K jejich promíchání a následnému přemnožení však může dojít velmi jednoduše. Oproti zdravé sliznici, která je schopná obrany, ta suchá, oslabená, anebo poraněná je náchylnější na přemnožení bakterií vedoucími až k zánětu. Jednoduchou prevencí na dovolených je například pravidelné převlékání mokrých plavek. V případě, že už jsou potíže na světě, účinným pomocníkem mohou být produkty značky Gyntima. Vaginální čípky eliminují bakteriální a mykotické infekce a fungují jako léčba mírných či silnějších výtoků. Obsažené přírodní látky zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě.

3. Pryč s nachlazením
Střídání vysokých teplot a studených klimatizovaných místností často vede k nachlazení. A o to nikdo na prázdninách nestojí. Obranyschopnost bychom měli posilovat po celý rok. V případě, že už cítíte oslabení a nepříjemné pocity po celém těle, naordinujte si například oblíbené kapky z jadérek grapefruitu Citrovital.

4. Nemoc, o které se nemluví
Změna prostředí a dlouhé sezení v letadle či autě je častým důvodem vzniku hemoroidů zejména u lidí, kteří mají například sedavé zaměstnání, anebo trpí nadváhou. A proto se na dovolenou vybavte i pro případ takových nepříjemností. Do kufru si přibalte masti nebo čípky, které vás zbaví akutních příznaků. Nezapomeňte ani na vlhčené ubrousky a jemný toaletní papír. Správná hygiena je alfou a omegou zdravého pozadí. Rychlou a efektivní pomocí při prvotních příznacích hemoroidálního onemocnění mohou být přípravky Hemorrelax.

5. Chuťové buňky na maximum
Dovolené jsou o poznávání. Nejen těch přírodních nebo architektonických, ale také kulinářských. Ochutnat místní pochutiny by mělo být povinností. Příliš pálivé jídlo, mořské plody, ale klidně také přemíra vynikající zmrzliny, mohou potrápit žaludek a zažívání. S sebou si do lékárničky proto přibalte bylinkové čaje – fenykl obecný, který zmírňuje nadýmání, mátu peprnou zlepšující trávení, anebo například řepík lékařský pomáhající při žaludečních potížích a problémech se žlučníkem.

6. Nezapomínejte na zdraví uší
Letní dovolené jsou jako stvořené pro potápění a poznávání podmořského světa. Tato aktivita se může negativně podepsat na zdraví zvukovodu a vniknutí vody do uší k infekci. Rychlým a účinným řešením může být sprej Aurecon.

7. Dovolená 2.0
V době pandemie covid-19 dostalo spojení „zdraví na prvním místě“ zcela nový rozměr. Nyní je třeba chránit svůj organismus o to více. A navíc, není dovolené bez negativního PCR nebo antigenního testu. Vhodnou prevencí a „posilovačem“ imunity nejen na dovolených může být novinka na trhu Virostop. Ten obsahuje výtažky rostliny cistus creticus, který pomáhá předcházet vstupu virů a bakterií do organismu a negativní výsledek testu vám zajistí raz dva.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.