Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

S chytrými technologiemi se perou i mladí. Občas si neví rady 69 % dvacetiletých. Pomoc by uvítali 4 z 5 Čechů  

Technickou pomoc nebo radu při práci s technologiemi potřebuje podle průzkumu společnosti Marwin.help, který realizovala agentura Ipsos přes 76 % Čechů. Radu někdy potřebuje i 69 % lidí z nejmladší věkové kategorie (18 -26 let). Lidé si o ni říkají především rodinným příbuzným a partnerům (57 %). Nejčastěji pak potřebují pomoc s prací na počítači (26 %), s nastavením a používáním wifi (21 %), ovládáním telefonu (13 %), ale třeba i s používáním televize (9,5 %).

Ačkoli by se mohlo zdát, že radu s technologiemi bude potřebovat zejména nejstarší skupina obyvatel, neplatí to ve všech případech stejně: „To, kdo zrovna potřebuje poradit, se odvíjí také od jednotlivých zařízení. Každá věková skupina má technologie, se kterými se kamarádí více a méně,“ komentuje Marcel Kasanický, zakladatel služby Marwin.help, která se zaměřuje na online pomoc s technologiemi prostřednictvím chatu, telefonátů, sdílení obrazovky i augmentované reality. Například při práci s počítačem potřebuje nejčastěji (35 %) poradit nejstarší kategorie (54-65 let). Naopak problémy s ovládáním televize mají nejčastěji (19 %) ti nejmladší (18-26 let), kteří si pořizují televize se smart funkcemi, které často bývají nad jejich síly.

Televizi vládnou muži
Nejjistější ve výběru i používání technologií se cítí lidé ve věku 27 až 35 let, kteří tvořili největší skupinu uvádějící, že si se vším poradí sama (47 %).  Mezi uživateli, kteří při práci s IT technologiemi nikdy nepotřebují pomoc byli častěji muži (47 %). Žen, které si poradí samy byla necelá čtvrtina (21 %). Pomoc s ovládáním televize potřebují jen 4 % mužů, ale téměř 15 % žen.

Pomáhají partneři i děti
O pomoc s technologiemi Češi nejčastěji žádají dceru nebo syna (24 %), partnera nebo partnerku (13 %), manžela či manželku (10 %) a specializovaná místa a servisy (10 %): „V dnešní době se technologie vyvíjí tak rychle, že není v silách lajků být stále ve všem v obraze. Říct si odborníkům o radu nebo pomoc je naprosto normální. Mělo by se to stát standardem. Ušetříte tak spoustu nervů a času sobě i své rodině,“ říká Kasanický.

Na své děti se s prosbou o radu nejvíce obrací ti nejstarší (54-65 let), na partnery naopak ti nejmladší (18–26 let), manžela či manželku poprosí o radu nejčastěji lidé ve věku 27 až 35 let.

Bezradní jen jednou za měsíc
Pomoc s technologiemi minimálně jednou za měsíc potřebuje 41 % dotazovaných. Nejčastěji si vystačí s radou jednou měsíčně (27 %), dvakrát až třikrát za měsíc potřebuje pomoc asi 8 % z dotazovaných. Žen, které potřebují měsíčně pomoc 2x a více je téměř čtvrtina (20 %), mužů asi 9 %.

O Marwin.help
Nová služba Marwin.help pomáhá s běžnými digitálními problémy, které potkávají každého uživatele technologií. Připojení k Wi-Fi, nechtěně smazané kontakty, nefunkční počítač či zaseknutá tiskárna? Pro Marwin.help není žádný problém příliš malý. Specializuje se i na drobné věci, se kterými lidé bojují denně – jak napsat zavináč na klávesnici, hledání zmizelé ikonky na mobilu nebo třeba problém s vytištěním emailu. Vše navíc řeší na dálku, takže nikam nemusíte. Někteří klienti kontaktují asistenty Marwin.help i denně. V mnoha případech tato služba nahradí kamarády a kolegy, se kterými obvykle problémy řešili. Nově navíc Marwin.help nabízí pomoc také pro živnostníky a malé firmy. Ti ocení zejména rychlost a cenu služby, které jsou oproti klasické IT asistenci daleko příznivější. Marwin.help nabízí IT pomoc, která se přizpůsobí potřebám klientů a mluví lidským jazykem, kterému rozumí opravdu každý.

*Online průzkum provedla agentura IPSOS Instant Research v období od 4. do 10. 6. 2021 na vzorku 525  respondentů z ČR ve věkové kategorii od 18–65 let.

Zdroj a foto: www.marwin.help

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *