Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníZdraví

Feel Eco: 5 tipů, jak pečovat o citlivou pokožku

Pokud je vaše pokožka zdravá, dokáže chránit tělo před škodlivými vlivy, bakteriemi nebo viry, reguluje teplotu a přirozeně se hydratuje. V případě, že je tato funkce narušená, vzniká podráždění a zvýšená citlivost, která není nic příjemného. Existuje mnoho vnějších i vnitřních faktorů, které působí na zdraví pokožky a ovlivňují to, jak funguje. Základem úspěchu je pochopení, čím se citlivá pokožka liší od té normální a co senzitivitu způsobuje. Může se jednat o narušení ochranné vrstvy kůže nebo citlivost kožních nervů. Některé faktory nejsme schopni ovlivnit, mnohé však ano. Důkladná péče o pokožku pomáhá obnovení její přirozené funkce.

Naše kůže je opatřena tenkou vrstvou, která chrání pokožku před negativními vlivy jako je počasí, prach, mikroorganismy, mikročástice z ovzduší a chemické látky z oblečení nebo kosmetiky. Všechny tyto elementy jsou pro pokožku agresivní a pokud je ochranná vrstva narušená, vzniknou v ní drobné prasklinky, kterými do kůže pronikají cizí částice, což vede k podráždění, které se u každého projevuje jinak. Oslabená kůže může být zarudlá, suchá, svědivá, citlivá na dotek a je mnohem náchylnější k zánětům a vznikům infekce.

„Obranné mechanismy pokožky mohou zhoršit i vnitřní faktory, jako je stres, hormonální nerovnováha nebo stárnutí. Pokud se spojí vnější i vnitřní faktory, stav pokožky se ještě zhorší a kosmetické přípravky na suchou kůži nemusí být řešením. Vzniklé problémy můžeme zmírnit nebo úplně eliminovat, když opět obnovíme ochrannou vrstvu, aby opět správně vykonávala svou ochrannou a hydratační funkci. Tomuto procesu pomáhají aktivní složky jako je panthenol nebo glycerin, které zlepšují stav přirozené hydratace pokožky a posilují odolnost vůči podráždění,“ říká Radek Marták, ředitel výzkumu Feel Eco.

Citlivá a hypersenzitivní není synonymum / Jak se pozná citlivá pokožka?
Příznaky citlivé a hypersenzitivní pokožky se na první pohled projevují zarudnutím, vyrážkami, šupinatěním či otoky. V mnoha případech je vše doprovázeno svěděním či bolestí při dotyku. Pokožka se citlivou může stát v průběhu života, pokud o ni nebudeme dobře pečovat. Citlivá pokožka se může objevit kdekoliv po těle a objevuje se často bez varování. Cílem tedy je preventivní péče, aby se pokožka nestávala stále citlivější. Hypersensitivní pokožka má pak mnohem citlivější kožní nervy a její reakce jsou daleko silnější a nemusí být viditelné známky zarudnutí či suchosti pokožky.

5 tipů, jak pečovat o citlivou a hypersenzitivní pokožku
Změňte každodenní návyky
Věnujte zvýšenou pozornost svým každodenním návykům při osobní hygieně. Snižte teplotu vody, nezůstávejte ve vodě příliš dlouho, změňte kosmetiku a vyhněte se silnému tření hrubým ručníkem. Tyto návyky mohou mít za následek úbytek hydratačních faktorů v povrchové vrstvě kůže, která následně zůstane vysušená.

Dalším zásadním bodem je začít řešit i vnitřní vlivy, které poškozují pokožku. Pokud se zaměříte pouze na akutní projevy a nebudete pracovat i na hlubších příčinách, nikdy se problému zcela nezbavíte. Zjistěte, zda netrpíte potravinovými alergiemi, máte dostatečný pitný režim a přijímáte potřebné množství vitamínů. Pomůže vám i omezení stresu, který často bývá kamenem úrazu.

Volte šetrné produkty bez parfémů a konzervantů
Úplně se vyhněte dráždivým látkám, kterými jsou například běžná mýdla! Ochranná vrstva pokožky je opatřena hydrolipidickým filmem, který je tvořen emulzí vody a tuků a má mírně kyselé pH. Tento „kyselý plášť“ udržuje zdravou kožní flóru a neutralizuje zásadité látky, jako jsou mýdla. V případě, že pokožka nefunguje standardně, zásadité působení mýdel může vést ke zhoršení stavu pokožky v důsledku narušení rovnováhy přirozeného pH kůže. Kromě standardních projevů citlivosti může být náchylná i k infekcím, jak bakteriálním, virovým, tak i houbovým.

Mezi nejvíce problematické faktory pro citlivou pokožku patří i vůně nehledě na to, zda jsou vytvořené synteticky nebo z přírodních látek. Všechny vonné látky ve vysokém obsahu mohou kůži intenzivně dráždit a narušit její ochrannou vrstvu. Vybírejte proto kosmetiku i prací prostředky bez parfemace, barviv a konzervantů, abyste měli jistotu.

Feel Eco hypoalergenní sprchový gel Baby a Feel Eco hypoalergenní šampon Baby jsou vhodné pro všechny s citlivou či hypersenzitivní pokožkou, ale i pro děti od 6 měsíců. Oba produkty obsahují hojivý panthenol, speciální hydratační složky. Při jejich používání se na pokožce ukládají pečující hydratační lipofilní látky posilující ochrannou funkci. Zároveň jsou produkty PEG-free, tedy neobsahují polyethylenglykolové emulgátory. Ty značí možnou přítomnost nežádoucího dioxanu, který může být pro člověka karcinogenní.

Nepodceňujte volbu pracích prostředků
Oblečení vyprané v nevhodných pracích prostředcích by mohlo při kontaktu s citlivou pokožkou způsobit podráždění. Určitě je proto důležité vždy podrobně sledovat složení vybraných produktů a vyhnout se nevhodným látkám, obzvláště konzervantům a parfémům, které jsou hlavním zdrojem alergenů. V případě praní pro miminka je také doporučováno prát jejich oblečení zvlášť i vzhledem k pracím teplotám, které jsou vyšší než pro oblečení pro dospělé. Obvykle je doporučována teplota 60°.

Přírodní produkty Feel Eco jsou jedinečné v tom, že receptury jsou dermatologicky testované a vhodné pro osoby s citlivou pokožkou i novorozence. Feel Eco prací gel na dětské prádlo Baby je hypoalergenní, zcela bez parfémů i konzervantů a využijete ho i na lůžkoviny nebo praní plyšových hraček, ve kterých zůstává plno bakterií a alergenů. Obsahuje aktivní prací složky rostlinného původu, které jsou přírodní a snadno biologicky rozložitelné. Perfektně funguje na prádlo všech barev, které zároveň chrání a je velmi účinný i při nízkých teplotách. Účinnost, kvalita a ekologická nezávadnost Feel Eco pracího gelu Baby je ověřena prestižní certifikací EU Ecolabel.

Pokud na prádlo používáte aviváž, zvolte takovou, která není parfémovaná. Feel Eco aviváž na dětské prádlo Baby je vhodná i pro děti hned od narození a její přírodní složení pomáhá předcházet vzniku nežádoucích dermatologických reakcí při kontaktu citlivé pokožky s textilií.

Dávejte si pozor na vnější příčiny
Vaše pokožka se potýká s mnoha vnějšími faktory, které ji ovlivňují a nejedná se pouze o kosmetiku. Velký vliv má také počasí, kdy jeho působení může přispívat k citlivosti nebo ji zhoršovat. Proto se chraňte před extrémními teplotami a pamatujte na to, že vystavování nechráněné pokožky slunci vede k chronickému poškození a předčasnému stárnutí kůže.

Těhotné ženy a novorozenci potřebují speciální péči
Hormonální změny mají výrazný dopad na stav kůže, ať už se jedná o projevy puberty v podobě akné nebo pokles estrogenu spojený se stárnutí organismu, který způsobuje vrásky. Také hormonální změny v těhotenství mohou zapříčinit citlivost pokožky, ačkoliv jste s ní nikdy neměly problém. Projevy mohou zmírnit produkty s šetrným složením, přírodními oleji a obsahem vitamínu E, které posílí přirozenou obranyschopnost pokožky a zvýší její pružnost. Naopak pokožka novorozenců je velmi citlivá, protože jejich obranná vrstva pokožky se zcela vyvine až ve třech letech života.

Pro maminky i kojence doporučujeme při koupeli používat nepěnivý Feel Eco hypoalergenní koupelový olej Baby. Tento přírodní olej neobsahuje žádné složky vysušující pokožku, pouze jemné emulgátory, které umožňují tvorbu čisticího mléka po kontaktu s vodou a usnadňují oplachovaní přebytečných rostlinných olejů z pokožky. Obsahuje přírodní olej z rýžových slupek a makadamových ořechů a po koupeli zůstává pokožka ošetřena tenkým nemastícím hydratačním filmem.

U dětí začněte s používáním pěnivých produktů jako je Feel Eco sprchový gel a šampon Baby nejdříve až po půl roce, kdy pokožka batolat získává alespoň základní úroveň odolnosti, což umožňuje dlouhodobé používání pěnivých produktů.

Produkty značky Feel Eco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN a Sklizeno nebo na e-shopech rohlik.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz

Zdroj a foto: Feel Eco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *