Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZábava

Samsung představuje budoucnost gamingu, nese jméno Odyssey Neo G9

Samsung Electronics, výrobce špičkových herních monitorů*, představuje zakřivený model nové generace Odyssey Neo G9 (modelové označení G95NA) s technologií Quantum Mini LED. Nový přírůstek do modelové řady Odyssey posouvá laťku kvality v herním světě především díky technologii Quantum Matrix, panelu Quantum Mini LED a systému Quantum HDR 2000. Uživatelé se tak mohou těšit na skutečně mimořádné zážitky. V České republice bude tento monitor dostupný v průběhu srpna a začátkem srpna si ho budete moci předobjednat se zajímavým dárkem v eshopu Samsung.cz a v síti vybraných obchodních partnerů za doporučenou maloobchodní cenu 54 990 Kč.

Když v roce 2020 přišla na trh předchozí verze Odyssey G9, přinesla do herního světa nevídanou kvalitu obrazu s mimořádně plynulým překreslením pohybu. Nyní přichází první zakřivený monitor s technologií Quantum Mini LED a hráči se mohou těšit na bezkonkurenční kresbu detailů, ať již hrají cokoli v jakémkoli žánru. Odyssey Neo G9 tak znamená zásadní průlom v celé kategorii herních monitorů. Díky technologii Quantum Matrix Technology v kombinaci s bleskurychlou odezvou a obnovovací frekvencí získává obraz nevídanou dynamiku a hráče nezklame ani v nejnáročnějších titulech.

„Loňskými modely Odyssey reagoval Samsung na požadavky a očekávání těch nejnáročnějších hráčů,“ říká Hyesung Ha, hlavní viceprezident divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics. „Nový typ Odyssey Neo G9 s panelem Quantum Mini LED opět nabídne našim zákazníkům ještě lepší herní zážitky a potvrdí naše přetrvávající dominantní postavení na trhu.“

Odyssey Neo G9 využívá stejnou převratnou technologii Mini LED jako nejnovější televize Samsung Neo QLED. Stojí za ní nový světelný zdroj Quantum Mini LED, jehož výška činí jen 1/40 konvenční LED diody[1]. Tím pádem je panel Quantum Mini LED vybaven nesmírně tenkou mikrovrstvou s mnohem větším množstvím diod.

K dalším novinkám patří technologie Quantum Matrix s 12bitovou tonální gradací, což znamená podstatně lepší práci s kontrastem. S panelem Quantum Mini LED jsou tedy stíny temnější a jasy zářivější, k dispozici je 2048 ztmavovacích zón a diváci vidí obraz v kvalitě, jakou si tvůrci představovali. Systém Quantum HDR 2000 se vyznačuje maximálním jasem 2000 nitů s certifikací VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) a poměrem kontrastu 1 000 000:1. Kromě toho se v monitorech uplatní i pokročilá technologie úpravy obrazu, která rovněž přispívá k bezkonkurenčnímu kontrastu a špičkovému zobrazení detailů.

V dalších parametrech navazuje Odyssey Neo G9 na osvědčené vlastnosti předchozí verze Odyssey G9. Sem patří třeba ultraširoké provedení s úhlopříčkou 49 palců (124 cm), poměrem stran 32:9 a rozlišením Dual Quad High-Definition čili DQHD (5 120 × 1 440 bodů), ale také obnovovací frekvence 240 Hz a odezva 1 ms**. Futuristické zakřivení 1000R získalo certifikát Eye Comfort od přední mezinárodní certifikační instituce TÜV Rheinland.

Odyssey Neo G9 nabízí funkce Adaptive Sync na DP1.4 a HDMI2.1 VRR (Variable Refresh Rate) prostřednictvím portu HDMI 2.1. Samozřejmostí jsou dále funkce NVIDIA G-SYNC Compatibility a AMD FreeSync Premium Pro, sloužící především bleskurychlému a plynulému překreslení pohybu – to je při hraní často nutnost.

Nový monitor výborně ladí s jakýmkoli prostředím a jakoukoli hráčskou výbavou – zásluhu na tom má především lesklé bílé provedení a futuristický světelný systém na zadní straně, který nabízí 52 barev a pět různých světelných efektů. Ve výbavě nechybí ani funkce CoreSync, díky níž si hráči mohou nastavit vlastní barevné režimy.

Monitor Samsung Odyssey Neo G9 s technologií Quantum Mini LED bude k dispozici v průběhu srpna.

Další informace: https://displaysolutions.samsung.com/gaming-monitor/odyssey

Technické specifikace herního monitoru Odyssey Neo G9

Model G95NA
 

 

 

 

 

 

Displej

Úhlopříčka 49” / 124 cm
Plochá / zakřivená konstrukce Zakřivená, 1000R
Poměr stran 32:9
Jas (typická hodnota) 420 cd/㎡
Maximální jas (typická hodnota) 2000 cd/㎡
HDR Ano
HDR 10+ Ano
Poměr kontrastu 1 000 000 : 1
Rozlišení 5120 x 1440
Odezva 1 ms (GTG)
Obnovovací frekvence 240 Hz
Pozorovací úhel 178° (horizontální) / 178° (vertikální)
 

 

Herní funkce

FreeSync FreeSync Premium Pro
G-Sync G-Sync Compatible
Auto Source Switch + Ano
Další funkce Screen Size Optimizer, Black Equalizer, Low Input Lag Mode, Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX
 

Konektory

Display Port Display Port 1.4 (1EA)
HDMI HDMI 2.1 (2EA)
Sluchátka Ano
USB porty 2EA
 

 

Design

Barva Černá
Typ stojanu HAS
Naklápěcí konstrukce Ano
Otočná konstrukce Ano
Možnost připevnění na zeď Ano (100×100)

*Zdroj: IDC Worldwide Gaming Tracker, Q1/21, 16,9% podíl na trhu na základě tržeb (nad 100 Hz)

** Podle oborového standardu Gray to Gray

[1] Každá dioda Quantum Mini LED měří na délku 1/40 standardní diody použité v televizích Samsung UHD pro rok 2020.

Foto: Samsung

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *