Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Procestujte s influencery střední Čechy v projektu Cestuj srdcem

Středočeská centrála cestovního ruchu spouští svůj projekt Cestuj srdcem. Devět vybraných influencerů (či skupin influencerů) – srdcařů – od konce července cestuje po devíti regionech středních Čech a své zážitky z kraje, označovaného za srdce Čech, budou sdílet na svých sociálních sítích. Projekt vychází z konceptu uměleckých stáží a jeho hlavním cílem je podpořit znovu se probouzející cestovní ruch ve středních Čechách a přilákat do kraje nové návštěvníky i z řad mladší generace.

Střední Čechy jsou „královskou“ zahrádkou, o jejíž krásu je potřeba se podělit s náruživci i lenošivými rekreanty. Středočeská centrála cestovního ruchu tak z účastníků přihlášených na základě výzvy vyhlášené v průběhu června vybrala několik nadšených vypravěčů příběhů, talentovaných fotografů a „videomejkrů“ – digitálních umělců, kteří se o svůj obsah rádi dělí se svými sledujícími a širokým publikem. Těmto kreativcům centrála v období od konce července do začátku září 2021 poskytuje zázemí v podobě ubytování, jídla, vstupenek, ad., což umožní, aby si pobyt ve středních Čechách opravdu užili. Hlavním cílem je, aby přitom s ostatními lidmi sdíleli krásy a možnosti středních Čech a ukázali, že vydat se do kraje je skvělý nápad. Pomohou také vyvracet neopodstatněné zaškatulkování středních Čech coby jednodenní destinace.

„Projekt vychází z konceptu uměleckých stáží a v České republice se s ním lidé mohli setkat třeba v jižních Čechách, kde jsme se při jeho přípravě inspirovali. Chceme se podělit o krásu středních Čech, které toho mají tolik co nabídnout, a vybrali jsme za tím účelem devět digitálních umělců nebo, chcete-li, influencerů. Přihlásilo se na třicet zájemců. Při výběru jsme se drželi i toho, aby to byli influenceři nabízející skutečně různorodé úhly pohledu. Někdo bude po středních Čechách cestovat se svými dětmi, někdo obytným autem, autostopem a někdo i na vozíčku,“ doplňuje Karolína Kratochvílová, projektová manažerka Středočeské centrály cestovního ruchu.

V rámci projektu po středních Čechách vyrážejí níže uvedení influenceři. O zážitcích budou informovat zejména na svých instagramových profilech a dalších sociálních sítích (YouTube, Facebook).

Medailonky influencerů
@kristynakrenova (30. 7. – 3. 8.)
Kristýna Křenová sedí na vozíku a její cestování tak mívá adrenalinový rozměr. Bez oblíbeného paddleboardu se nehne a rozhodně nedovolí svému handicapu, aby ji omezoval. Žila v Indonésii, v obytňáku procestovala Kalifornii a svým úhlem pohledu teď ukáže i Kutnohorsko a Kolínsko – srdcovku, kde má své kořeny, přestože její dva domovy jsou momentálně jinde. 

@gingerthunder_kolemsveta (3. – 7. 8.)
Jezdí autostopem, vždy a všude. Za 300 dní Jana Řezníčková sama jako stopařka objela svět a teď se chystá objet oblast kolem Kladna, Slaného a Rakovníka. Nejspíš ji znáte z televizních reportáží. Jak sama říká, zažívá šílené věci a dělá cokoliv, co ji donutí opustit svou komfortní zónu. Na svých cestách plní rozličné výzvy a nezapomenutelná jistě bude i její další středočeská výzva, o kterou se s ostatními ráda podělí.

@hanajampilkova (7. – 11. 8.) 
Fotografka Hana Jampílková se řídí pravidlem: dokud můžeš, považuj svoje nohy za lanovku. Minimálně do padesáti ji nikdo do výtahu ani na eskalátory nedostane. Jako doma se cítí v přírodě, místa k objevování vybírá nad mapou a cílem je jí i cesta, což se snaží předávat dál. Původem Liberečanka nyní žije v Poděbradech a střední Čechy tak neustále poznává. Aktuálně má v hledáčku Mělnicko Kokořínsko.

@velkatlusta0, @d_malinova (11. – 15. 8.)
Lukáš Sochor je duchem mladý a v dobrém slova smyslu ztřeštěný muzikant, který točí videa. Miluje nízkonákladové cestování, které bude inspirací pro další podobně naladěné cestovatele, a není plánovací typ – od plánování má Dášu Malinovou. Profesionální fotografka spolu s Lukášem a dvěma chrty procestují Berounsko. Střední Čechy znají, ale jak známo, vždy je co objevovat!

@micha_elan (15. – 19. 8.)
S batohem na zádech chodí Michaela Němcová po lesích, horách a mezi zvířaty a největší radost jí dělá objevování míst, o kterých se moc neví. A jejich focení a kreslení. Jako ilustrátorka totiž vytváří turistické deníky. Cesta do Posázaví ji povede po starých dobrých stopách – bude si znovu připomínat a objevovat místa, kde v dětství u příbuzných trávila prázdniny.

@uztambudem (19. – 23. 8.)
Autorka turistických průvodců Eva Kamitzová pro své neposedné děti ráda vyhledává stále nová dobrodružství a objevuje s nimi dosud neznámá krásná místa. O tipy se vždy ráda podělí. Její sledující vědí, že dopravním prostředkem i příbytkem na cestách pro celou rodinu občas bývá Multivan VW T3. Dobrodružství je tentokrát čeká v Kraji blanických rytířů.

@just_trippers, @dan_rezabek (23. – 27. 8.)
Pohodáři od Rakovníka Filip Jakubský a Daniel Řežábek spolu vyrazí do Brd a Podbrdska a budou se skvěle doplňovat. Filip je digitální nomád, který většinu času obvykle tráví v zahraničí. A také vášnivý fotograf, dronař a vystudovaný filmař. Dan si zamiloval focení starým fotoaparátem a svůj bydlík, kterým i tentokrát kamarádi a parťáci na podnětnou cestu vyrazí.

@terumenclova (27. – 31. 8.) 
Blogerka a nadšená fotografka Tereza Menclová je sice z Prahy, ale většinu času tráví na cestách. Své sledující ráda inspiruje v tom, jak si i ta nejprofláklejší místa užít v klidu a „bez lidí“. Dětství strávila na Mělnicku a Kokořínsku, teď se chystá poznávat a zažívat Toulavu. Spolucestovatelem jí při středočeském putování bude věrný pejsek.

@mamanacestach (31. 8. – 4. 9.)
Maminka (zatím) čtyřleté dcery ráda motivuje všechny rodiče k tomu, aby se ani s dětmi nevzdávali svých přání a šli si za svými sny, ať už je to cestování nebo cokoliv jiného. Píše blog a dokončuje knihu o cestování s dětmi, které budou jejími parťáky i při objevování zatím nepoznaných částí středních Čech. Veronika Zelendová vyrazí do Pojizeří a Polabí.

Příspěvky budou sdíleny také na sociálních sítích centrály, a to jak na instagramu, tak na facebookovém profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *