Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Cenu za videoklip roku No Stress Music Video Awards získali tvůrci klipu skupiny Caravan Palace. Bodovala i Lenny a Anna Kadeřávková

Letošní první ročník cen No Stress Music Video Awards (NSMVA) se dočkal slavnostního udílení cen. Na galavečeru, který se uskutečnil v sobotu 7. srpna v krásných prostorách divadle Le Royal, získali výherci svá ocenění. Videoklipem roku se stal klip k písni Supersonics francouzské elektroswingové kapely Caravan Palace v režii Béchira Jiwee Jouiniho, který ve své řeči za inspiraci poděkoval českým tvůrcům animovaných filmů.

V kategorii Šok roku se na vítězi porota jednomyslně shodla na videoklipu k písni Inspirace skupiny Brixtn! v režii Aleše Valtra, která podle jejího vyjádření příjemně překvapila „svým výtvarným cítěním, důmyslnou střihovou skladbou, citlivou prací se světlem a promyšleným zacházením s detaily a symbolikou.“ Tato píseň byla oceněna i v kategorii nejlepší nízkorozpočtový klip.

O ostatní ceny se rovným dílem podělili tvůrci domácí a zahraniční. Videoklip zpěvačky Lenny k písni Figure It Out získal cenu za střih, herečka Anna Kadeřávková pak byla oceněna za nejlepší herecký výkon ve videoklipu k písni Brain Issues české kapely The Silver Spoons.

Porotě, která byla složená s osobností, jako jsou hudebník Milan Cais, výtvarník Jan Gemrot, filmoví kameramani Václav Tlapák a Timm Lange nebo filmový střihač Ondřej Hokr, poděkoval také americký režisér Chris Friend, který získal cenu za kreativní přístup. „Jsem za tuhle cenu rád už jen proto, že Praha je jedno z nejkrásnějších měst, které znám. Děkuji porotě a gratuluji všem ostatním vítězům, tohle je naše noc.“

Tvůrci soutěže se rozhodli uvést do síně slávy pana Jiřího Suchého, a to hlavně za semaforské videoklipy. Organizátoři oceňují hlavně jeho přínos ve tvorbě prvních českých videoklipů (filmových písniček) a jeho vliv na celou řadu umělců z různých oborů.

Do letošního ročníku soutěže No Stress Music Video bylo celkem přihlášeno 111 videoklipů z 19 zemí světa. Odborná porota vybrala z každé kategorie pět finalistů. „První ročník No Stress Music Video Awards naplnil naše očekávání. Ukázal, že na celém světě je spousta talentovaných filmařů, kteří do tvorby videoklipů dávají nezměrnou dávku kreativity a talentu, a kteří si zaslouží pozornost labelů a mainstreamových kapel. Drtivá většina přihlášených videoklipů snesla ta nejpřísnější měřítka a my už se teď těšíme na druhý ročník, který bude vyhlášen v listopadu letošního roku,“ říkají David Laňka a Martin Müller.

K uspořádání soutěže videoklipů je vedla hlavně myšlenka, že ceny si na hudební scéně odnášejí hlavně interpreti a byť jsou videoklipy často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají. „Videoklip je často takový malý film, navíc musí korespondovat s publikem dané kapely, nebo interpreta. Není jednoduché vytvořit něco, co dává smysl, je kvalitně natočeno, zaujme, a přitom přichází s něčím novým,“ shodují se David Laňka a Martin Müller.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:
Nejlepší videoklip roku
Videoklip k písni Supersonics francouzské kapely Caravan Palace v režii Béchira Jiwee Jouiniho.

Nejlepší nízkorozpočtový klip 
Videoklip k písni Inspirace skupiny Brixtn v režii Aleše Valtra.

Nejlepší režie
Sam Farage za režii videoklipu k písni 2 Down finského zpěváka Axela Thesleffa.

Nejlepší kamera
Joni Helminen za videoklip k písni 2 Down finského zpěváka Axela Thesleffa.

Nejlepší herec
Anna Kadeřávková za výkon ve videoklipu k písni Brain Issues české kapely The Silver Spoons.

Nejlepší střih
Lenka Gmitrová za střih videoklipu k písni Figure it Out zpěvačky Lenny.

Cena za kreativní přístup
Chris Friend za videoklip k písni Casket americké zpěvačky Genevy Jacuzzi.

Síň slávy
Jiří Suchý

Zdroj a foto: No Stress Music Video Awards

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *