Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Vinice u Pražského hradu přivítají Proseccofest aneb DOLCE VITA Prosecco by SERENA

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. Právě oslavu prosecca přivítají první zářijový víkend vinice pod Pražským hradem.

Italskou atmosféru se skleničkou šumivého vína z vyhlášené italské oblasti Prosseco si můžete vychutnat 4. – 5. září v areálu Svatováclavské vinice a Villy Richter na Pražském hradě. Svá šumivá vína zde tentokrát představí jeden z nejvýznamnějších italských producentů, Serena Wines, který letos slaví 140 let od svého založení.

Léto, slunce, pláže, hory, sníh a lyže, svatby, oslavy, kamarádské party. Na šesti tematicky odlišných stanovištích se představí rozmanitost tohoto populárního šumivého vina. Prosecco totiž umí byt společníkem pro slavnostní příležitosti, osvěžujícím nápojem v horkém i chladném dni, ale i skvělým základem do míchaných nápojů. Těšit se můžete na celou paletu podob tohoto skvělého vína.

TIP NA AKCI
Proseccofest, oslavu prosecca, přivítají 4. – 5. září v areálu Svatováclavské vinice a Vily Richter na Pražském hradě.  Ochutnat můžete italské delikatesy a šumivá vína z oblasti Prosseco.

Vstupné 300 Kč
1 degustační žeton za 50 Kč = 1 vzorek prosecca
FB událost: https://www.facebook.com/events/108294461351369
Kde: Pražský vinohrad – Villa Richter, Staré zámecké schody 6, Praha 1
Kdy: 4. a 5. září 2021 – vždy od 12.00 do 18.00 hod.
Vstupné: 300 Kč (v ceně vstupenky je sklenice, žetony na dva vzorky Prosecca (1 dcl)  dle vlastního výběru)
Další degustační žetony si budete moct koupit za 50 Kč za jeden vzorek Prosecca (1 dcl)

FB událost: https://www.facebook.com/events/108294461351369

Prosecco je vinařská oblast na severovýchodě Itálie ohraničená Dolomity a Jaderským mořem, které zde vytváří unikátní klima a nezaměnitelný charakter vín. Prosecco DOC má zpravidla slámově žlutou barvu s typickým jemným dlouhotrvajícím perlením. Ve vůni jsou cítit bílé květy, jablka nebo hrušky. Mírný obsah alkoholu pak činí toto víno velmi osvěžující a příjemně pitelné. DOC v názvu znamená Denominazione di Origine Controllata, což je zkratka pro označování vín s kontrolovaným původem v Itálii.DOCG je nejvyšším označením  kontrolované kvality a nesou je jen vina z vymezených oblastí Valdobiadene a Conegliana v srdci oblasti Prosecca.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *